Sieviete, glābjot dēlu, kļūst par viltus policista upuri

Komentāri
Sieviete, glābjot dēlu, kļūst par viltus policista upuri
FOTO: LETA

Pirms nepilnām divām nedēļām kādai Jūrmalas iedzīvotājai uz mājas tālruni piezvanīja nepazīstams vīrietis, kurš teica, ka esot policijas darbinieks. Vīrietis informēja, ka sievietes dēls ir izdarījis likumpārkāpumu, un, lai dēlam nebūtu nepatikšanas, viņai jāsamaksā 3000 eiro.

Tā kā sievietei pieprasītās summas nebija, viņa samaksāja 1000 eiro. Vēlāk sieviete sazinājās ar dēlu un noskaidroja, ka tāds negadījums nav bijis, un saprata, ka tikusi apkrāpta.

Cietusī pēc notikušā ar iesniegumu vērsās Jūrmalas policijas iecirknī. Veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, policistiem izdevās noskaidrot iespējamās vainīgās personas. Pagājušajā nedēļā policijas darbinieki aizturēja 1991. un 1987. gadā dzimušus iepriekš par zādzībām un laupīšanām tiesātus vīriešus. Viens no aizturētajiem vīriešiem bija zvana veicējs, savukārt otrs – izpildītājs, kurš ieradās pēc naudas.

Veicot kratīšanu 27 gadus vecā vīrieša dzīvesvietā, policisti atrada un atsavināja piecus mobilos tālruņus un deviņas SIM kartes. Policijā sākts kriminālprocess par krāpšanu. 14. novembrī 27 gadus vecajam vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Lai saņemtu no cietušās naudu, krāpnieki darbojās ļoti ātri – viņi uzturēja telefonsarunu līdz brīdim, kamēr pēc naudas ieradās sabiedrotais. Telefonsaruna tika uzturēta tādēļ, lai nepieļautu, ka cietusī persona varētu sazināties ar savu tuvinieku, kurš it kā ir izraisījis šo negadījumu.

Policija norāda, ka vecāka gadagājuma cilvēki nereti naudu glabā un krāj mājās, un krāpnieki to izmanto, iegūstot pensionāru uzticību. Policijas darbinieki aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt vecāka gadagājuma cilvēkus par riskiem, uzglabājot lielas naudas summas mājās, tāpat pastāstīt par krāpniekiem.

Parasti krāpnieki darbojas ļoti viltīgi un zvana uz daudziem tālruņu numuriem, jautā par to vai cilvēkam ir brālis, māsa vai mazbērni un, saņemot apstiprinošu atbildi, norāda, ka radinieks nokļuvis nelaimē. Policija aicina, saņemot šāda veida zvanus, kur kāds svešinieks pieprasa naudu, nekavējoties ziņot par to policijai, zvanot 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl