Komentāri

Pēc vairāku mēnešu rūpīga darba kriminālpolicisti pielikuši punktu kāda kramplauža sirojumiem Vecmīlgrāvī. Ko tad iekārojis noziedznieks un kā likumsargiem izdevies viņu notvert?

Pagājušā gada decembrī un šā gada janvārī Vecmīlgrāvī uzdarbojies dzīvokļu apzadzējs. Dažu mēnešu laikā vietējā policijā fiksētas desmit visai līdzīgas zādzības. Ziemassvētku priekšvakarā garnadzis ieskatījies arī Krišjāņa ģimenes mājoklī.

Kriminālpolicisti, kuriem uzticēta šī un pārējo deviņu dzīvokļu apzagšanas gadījumu izmeklēšana, atklāj, ka visus gadījumus vienojušas vairākas kopīgas pazīmes. Ļaundaris izvēlējies tikai pirmā stāva mitekļus, iekļuvis, izsitot logu, un ņēmis vien viegli aiznesamas mantas, vērtslietas un naudu.

Policistu notvertais kramplauzis izrādījies pieredzējis sava aroda meistars. Viņš jau vairākkārt tiesāts par līdzīgiem noziegumiem un krietnu laiku pavadījis aiz restēm. Pēc pēdējā soda izciešanas vairāk nekā gadu pavadījis uz brīvām kājām, bet tad atkal ķēries pie vecā rūpala.

Šobrīd kramplauzim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Tas nozīmē, ka tiesas dienu viņš sagaidīs aiz restēm. Par pastrādātajiem noziegumiem viņam draud cietumsods līdz pat pieciem gadiem. Tiem, kuri, izdzirdot par notikušo, izvērtē arī sava pirmā stāva mājokļa drošību, kriminālpolicists iesaka, kā parūpēties par kramplaužu dzīves apgrūtināšanu, vienlaikus atgādinot, ka kādreiz tik iecienītās restes nav labākais risinājums.

Lai arī ļaundariem tik tiešām ir grūtāk iekļūt dzīvoklī, ugunsgrēka vai kādas citas dzīvībai bīstamas situācijas gadījumā pamest dzīvokli caur logu būs neiespējami. Šobrīd pieejami arī daudz drošāki un neuzkrītošāki veidi, kā pasargāt savu mitekli.

Foto

Video

Lasi vēl