Šā auto pasažieri devās sēņot, taču piedzīvoja traģēdiju; bojā gāja 16 gadus veca meitene

Pievienot komentāru
Šā auto pasažieri devās sēņot, taču piedzīvoja traģēdiju; bojā gāja 16 gadus veca meitene
Foto: Ekrānuzņēmums

Pārgaujas novadā, apgāžoties automašīnai, bojā gājusi 16 gadus veca pasažiere. Sākotnējā informācija liecina, ka traģiskās sekas iestājušās drošības jostas nelietošanas dēļ, jo trieciena brīdī priekšā sēdošā pasažiere izsviesta no automašīnas, kas uzkritusi viņai virsū.

Īsi pēc pulksten 12.00 dienā Stalbes pagastā autoceļa Dauguļi-Rozula 11. kilometrā, 22 gadus vecs vīrietis, vadot automašīnu Renault Kangoo, kam bija uzmontēts rezerves ritenis, iespējams, neizvēlējās grants ceļa segumam un automašīnas tehniskajiem parametriem atbilstošu ātrumu, kā rezultātā spēkratam sākās sānslīde, un tas uztriecās uz ceļa malā esošā akmens.

Pēc trieciena automašīna apgāzās, vienlaikus vēl saduroties ar kādu citu automašīnu, kas bija novietota ceļa malā. Avārijā gāja bojā 16 gadus vecā automašīnas pasažiere – šofera māsas meita. Pēc Degpunktā rīcībā esošās informācijas abi jaunieši braukuši sēnēs.

Tā sākotnējā informācija šobrīd liecina par to, ka traģiskās sekas iestājušās tieši tādēļ, ka pasažiere nav bijusi piesprādzējusies ar drošības jostu. Pētot negadījuma vietu, ir secināts, ka automašīnas vadītājs, braucot pa zemes ceļu, turklāt automašīnai bija arī rezerves rats aizmugurē uzmontēts, nav novaldījis transportlīdzekli, kā rezultātā sākusies sānslīde – automašīna atsitusies pret malā esošo akmeni un apgāzusies.

Automašīnas vadītājam nekādas ievērojamas traumas nav, jo acīmredzot viņš ir bijis piesprādzējies, savukārt pasažiere – sešpadsmit gadus veca meitene – nav bijusi piesprādzējusies, un trieciena rezultātā viņa, iespējams, izsviesta no automašīnas, un automašīna uzgāzusies virsū.

Jau sen lielākajai daļai cilvēku vairs nav jāpierāda, ka drošības jostas avārijās situācijās glābj dzīvības. Taču to, ka avārijas iemesls var būt tieši nepareizi izvēlēts ātrums, braucot ar automašīnu, kurai uzlikts rezerves rats, uzsver Drošas braukšanas skolas eksperti. Nekad nedrīkst novērtēt par zemu izmaiņas automašīnas tehniskajā stāvoklī.

Drošas braukšanas skolas eksperts iesaka visiem, kuri tieši šobrīd skatās raidījumu, reklāmas pauzē aiziet un apskatīties, kurā gadā ražota jūsu auto bagāžniekā gulošā riepa. Tā kā likums ir veca, gluda un sakaltusi kā miza.

Foto

Video