Sestdien Latvijā dzēsts divus hektārus plašs meža ugunsgrēks

Komentāri
Sestdien Latvijā dzēsts divus hektārus plašs meža ugunsgrēks
Foto: LETA

Pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsts 1,9 hektārus plašs meža ugunsgrēks, vēsta Valsts meža dienestā. Jau vēstīts, ka no 25. aprīļa Latvijas mežos sākās ugunsnedrošais laikposms.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts kurināt ugunskurus mežā un purvos, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Arī šādās vietās aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības – ugunskura vieta jāatstāj, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnīgi beigusies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts nomest mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus, veikt mežā un purvos spridzināšanas darbus un organizēt šaušanas nodarbības, izņemot atbilstoši ierīkotas vietas.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts medībās un šaušanas nodarbībās mežā un purvos lietot trasējošas lodes, deglodes un prapjus no viegli uzliesmojoša un gruzdēt spējīga materiāla, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un meža apsaimniekošanai.

Tāpat meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts ekspluatēt mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem transportlīdzekļus un citus mehānismus ar bojātu iekšdedzes dzinēja gāzu izplūdes sistēmu, kā arī bez saskaņošanas ar VMD mežniecību veikt jebkuru dedzināšanu, kas, radot dūmus, var maldināt uguns novērošanas darba veicējus.

Ugunsgrēkā Rēzeknē izglābts 50 gadus vecs vīrietis

Šorīt Rēzeknē ugunsgrēkā izglābts aptuveni 50 gadus vecs vīrietis, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Kā skaidro glābēji, ugunsgrēks izcēlies piecstāvu dzīvojamās mājās otrajā stāvā. Tur kādā dzīvoklī degušas sadzīves mantas divu kvadrātmetru platībā. Vīrietis ugunsgrēkā saindējies ar dūmiem.

Savukārt vakar Kuldīgas novadā kādai mājai degušas jumta konstrukcijas 130 kvadrātmetru platībā.
Tikmēr Jūrmalā, Jūras ielā, dedzis šķūnis 100 kvadrātmetru platībā, kāda vienstāvu ēka 100 kvadrātmetru platībā un divstāvu sabiedriskā ēka 50 kvadrātmetru platībā.

Lasi vēl