Komentāri
Sestdien Latvijā dzēsts divus hektārus plašs meža ugunsgrēks
Foto: LETA

Pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsts 1,9 hektārus plašs meža ugunsgrēks, vēsta Valsts meža dienestā. Jau vēstīts, ka no 25. aprīļa Latvijas mežos sākās ugunsnedrošais laikposms.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts kurināt ugunskurus mežā un purvos, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Arī šādās vietās aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības – ugunskura vieta jāatstāj, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnīgi beigusies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts nomest mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus, veikt mežā un purvos spridzināšanas darbus un organizēt šaušanas nodarbības, izņemot atbilstoši ierīkotas vietas.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts medībās un šaušanas nodarbībās mežā un purvos lietot trasējošas lodes, deglodes un prapjus no viegli uzliesmojoša un gruzdēt spējīga materiāla, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un meža apsaimniekošanai.

Tāpat meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts ekspluatēt mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem transportlīdzekļus un citus mehānismus ar bojātu iekšdedzes dzinēja gāzu izplūdes sistēmu, kā arī bez saskaņošanas ar VMD mežniecību veikt jebkuru dedzināšanu, kas, radot dūmus, var maldināt uguns novērošanas darba veicējus.

Ugunsgrēkā Rēzeknē izglābts 50 gadus vecs vīrietis

Šorīt Rēzeknē ugunsgrēkā izglābts aptuveni 50 gadus vecs vīrietis, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Kā skaidro glābēji, ugunsgrēks izcēlies piecstāvu dzīvojamās mājās otrajā stāvā. Tur kādā dzīvoklī degušas sadzīves mantas divu kvadrātmetru platībā. Vīrietis ugunsgrēkā saindējies ar dūmiem.

Savukārt vakar Kuldīgas novadā kādai mājai degušas jumta konstrukcijas 130 kvadrātmetru platībā.
Tikmēr Jūrmalā, Jūras ielā, dedzis šķūnis 100 kvadrātmetru platībā, kāda vienstāvu ēka 100 kvadrātmetru platībā un divstāvu sabiedriskā ēka 50 kvadrātmetru platībā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl