Sēņu un ogu laiks sācies! Mežā apmaldījušies septiņi cilvēki

0 Komentāru
Sēņu un ogu laiks sācies! Mežā apmaldījušies septiņi cilvēki
LETA

Brīvdienās ogojot vai sēņojot, mežā bija apmaldījušies vairāki cilvēki, portālu Skaties.lv informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji.

Savukārt Lubānas novada Indrānu pagastā sēņotāji mežā pavadīja visu nakti. Svētdien plkst. 20.08 VUGD saņēma izsaukumu, ka mežā ir apmaldījušies seši cilvēki, tostarp arī divi bērni. Tā kā cilvēki nedzirdēja skaņas signālus, ugunsdzēsēji glābēji uzturēja ar viņiem telefonsakarus, lai noskaidrotu viņu aptuveno atrašanās vietu. Plkst. 4.34 apmaldījušies sēņotāji sadzirdēja glābēju ieslēgto skaņas signālu un virzījās uz skaņas pusi. Šorīt, īsi pēc plkst. astoņiem, ugunsdzēsēji glābēji atrada apmaldījušos cilvēkus, un tagad ar viņiem kopā dodas ārā no meža. Meklēšanas darbi tika veikti kopā ar Valsts policijas darbiniekiem.

Tāpat svētdien ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja kādai sievietei Tukuma novadā, kura bija apmaldījusies mežā un saviem spēkiem nespēja atrast izeju. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot skaņas signālu un uzturot telefonsarunu ar sievieti, palīdzēja viņai izkļūt laukā no meža.

5 ieteikumi mežā - VUGD

0 Komentāru