Šausmas Lielvārdē! Bezpajumtnieki nocērt sunim asti un atstāj dzīvnieku nāves mocībās

0 Komentāru
Šausmas Lielvārdē! Bezpajumtnieki nocērt sunim asti un atstāj dzīvnieku nāves mocībās
Foto: LETA

Kādā mājā Lielvārdē noticis šokējošs noziegums. Saimnieka prombūtnes laikā bezpajumtnieki okupējuši māju un nocirtuši mājas sargsunim asti. Suns cietis nežēlīgas mokas, līdz beigās kaimiņi apžēlojušies un dzīvnieks iemidzināts.

Lielvārdē kādā klusā ieliņā, kur atrodas privātmājas viena no ēkām, nesen palikusi tukša. Tās īpašnieks – šoferis tālbraucējs – devies reisā, atstājot divus savus suņus nesen iepazītas sievietes uzraudzībā. Jaunā brūte esot mājā sarīkojusi pamatīgu jandāliņu un pati dabūjusi ciest. Kaimiņi gājuši lūkot, lai klaidoņi neiznes māju tukšu, bet, ienākot sētā, ieraudzījuši asinis.

Foto

Atklājies, ka asinis ir suņa un dzīvnieks palicis bez astes. Tā vai nu noplēsta, vai nocirsta, bet, visticamāk, roku šim nodarījumam pielikuši cilvēki, kas saimnieka prombūtnes laikā mājā dzēruši. Visas ēkas istabas, kur pabijis asiņojošais suns, ir notraipītas. Dzīvnieks būtu nobeidzies noasiņojot, taču viņa mokas atvieglotas.

Iespējams, suni varēja glābt, veicot atlikušā astes gala amputāciju un sašujot brūci, taču dzīvnieks iemidzināts ar domu, ka tāpat nebūs neviena, kurš par to parūpēsies. Tā tobrīd vēlējušies arī sazvanītie dzīvnieka saimnieki. Veterinārārsts Kaspars Logins, kurš veicis eitanāziju, par iespējamo vardarbību pret dzīvnieku šodien runā izvairīgi.

Veterinārārsts domā, ka šis jautājums tālāk jārisina policijai. Šodien, sazinoties ar Ogres Kriminālpolicijas priekšnieci Ingu Meikšāni, noskaidrojām, ka informācija par mirušo dzīvnieku nodota Kārtības policijai, kas veic pārbaudi. Ja lieta nodota kārtībniekiem, tas nozīmē, ka par administratīvu sodu nekas vairāk vainīgajiem nedraud. Protams, ar nosacījumu, ja vispār noziegums noticis, bet, tā kā suns šobrīd guļ šķūnītī, var secināt, ka ekspertīzes neviens mirstīgajām atliekām nav veicis.

Video

0 Komentāru