Komentāri

Atrisinājusies šokējošā Saulkrastu dubultslepkavības lieta, par kuru tika ziņots pagājušajā nedēļā, un tajā vainotais jaunietis ir izpelnījies policistu un sabiedrības uzmanību – viņš jau sodīts par slepkavības mēģinājumu.

25. februāra rītā Saulkrastu ugunsdzēsēji saņēma ziņu par ugunsgrēku vienā no privātmājām Strazdu ielā. VUGD Saulkrastu daļas vada komandieris Aldis Apsītis stāstīja, ka, dzēšot ugunsgrēku, tika atrasti divi bojāgājušie.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī notikuma vietā glābēji šo faktu noklusēja, uzreiz pēc ugunsgrēka lokalizācijas uz notikuma vietu tika izsaukti arī policisti, jo uz bojāgājušo ķermeņiem bija labi redzamas brūces, kas liecināja par kāda varmākas uzbrukumu. Tā kā vietējiem likumsargiem bija pamatotas aizdomas, ka notikusi dubultslepkavība, šī lieta nekavējoties nodota Kriminālpolicijas nodaļai, kas specializējusies šādu noziegumu izmeklēšanā.

Notikuma vietā atklāts, ka nogalinātā sieviete ir 77 gadus vecā mājas saimniece, bet otrs upuris ir viņas 41 gadu vecais dēls.
”Tajā pašā dienā mēs nonācām uz pēdām tam, ka iespējamais vainīgais šajā noziegumā ir 1994. gadā dzimis vīrietis. Izpētot viņa biogrāfiju, secinājām, ka viņš jau agrāk ir tiesāts par slepkavības mēģinājumu,” stāsta VP Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas priekšnieks Jānis Bizuns, arī atklājot, ka aizdomās turamajam savulaik piespriesta psihoneiroloģiskā ārstēšanās apsardzes uzraudzībā.

Kā izrādās, 21 gadu vecais puisis, kurš sabiedrības un policistu uzmanību izpelnījies jau 2012. gada martā, kad aizturēts par nemotivētu uzbrukumu kādam piecdesmit septiņus gadus vecam vīrietim.

2012. gada asiņainā notikuma izmeklēšanas laikā, likumsargi noskaidrojuši, ka nepilngadīgais jaunietis, pilnīgi bez jebkāda iemesla Rīgā, uzbrucis vienam no 6. autobusa pasažieriem un ar uzasinātu skrūvgriezi četras reizes iedūris cietušajam. Apkārtējie varmāku turpat autobusā sagūstījuši, un viņš nedaudz vēlāk nonācis aiz restēm. Par laimi, neskatoties uz šaušalīgo notikumu, cietušais vīrietis izdzīvojis.
Starp citu, aizturētā jaunieša kriminālajā pagātnē pēc šā gadījuma figurē arī tādi notikumi, kā mēģinājums bēgt no policijas konvoja, kā arī uzbrukums policistam tiesas zālē.

”Apzinoties šo sabiedrisko bīstamību, nekavējoties tika iesaistīti reģionā pieejamie resursi. Viņš tika izsludināts meklēšanā, sagatavotas bildes, apraksti. Viņa meklēšanu apgrūtināja tas, ka viņš bija bez noteiktas dzīvesvietas, pēc dabas – vienpatis un ar sekošanas māniju, kas viņam piemita,” stāsta Jānis Bizuns.

Tomēr, neskatoties uz jaunieša izmanību un visai tramīgo dabu, jau agrā sestdienas rītā viņš aizturēts tepat galvaspilsētā, brīdī, kad pastaigājies pa kādu Maskavas forštates ieliņu.

Neparastākais šajā stāstā ir tas, ka, neskatoties uz 2012. gadā fiksēto nemotivētās agresijas uzplaiksnījumu un asiņaino notikumu, kas gandrīz laupīja autobusa pasažiera dzīvību, jau 2014. gadā, aptuveni gadu pēc notiesāšanas par slepkavības mēģinājumu, mediķi atzinuši, ka šis varmāka vairs nav jātur aiz restēm un, turpinot ārstēšanos mājās, viņš drīkst atgriezties sabiedrībā. Kā redzams, šī atgriešanās nu beigusies ar krietni vien smagākām sekām un atliek vien cerēt, ka pēc šā notikuma viņš tik drīz netiks atbrīvots.

Vienīgais neatbildētais jautājums – vai pēc šā nozieguma slepkava tik tiešām nonāks cietumā? Bet, ja tomēr nenonāks, vai Saulkrastos pastrādātais noziegums ir pietiekams iemesls, lai šo sabiedrībai bīstamo elementu psihiatriskajā slimnīcā paturētu uz visiem laikiem, nevis līdz brīdim, kad viņš atkal nedaudz atkopsies.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl