Saldus novadā nokritusi lidmašīna, pilots gājis bojā

Komentāri

Saldus novada Novadnieku pagastā ir nokritusi privātlidmašīna, kuras pilots gājis bojā.

Ir zināms, ka tā bijusi vienvietīga lidmašīna. LNT ziņu dienesta rīcībā ir oficiāli neapstiprināta informācija, ka bojā gājušais ir uzņēmējs, SIA Draudzība valdes priekšsēdētājs Jūlijs Kellers, kuram bijusi pilota licence un bijis ilggadējs lidošanas entuziasts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd traģēdijas vietā strādā policija, mediķi, kā arī Civilās aviācijas aģentūras eksperti.

Kā pastāstīja Satiksmes ministrijas Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Ivars Gaveika, ekspertīzē lidmašīna vraks tiks rūpīgi izpētīts, lai izmeklētu, kas bijis par iemeslu traģiskajai aviokatastrofai.

Savukārt, kā pastāstīja Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs, tad avarējušas lidaparāts bijis eksperimentāls. ”Tas savulaik ir būvēts Igaunijā, bet bojā gājušais lidmašīnu bija to iegādājies,” stāsta M. Gorodcovs, ”lidmašīna bija aprīkota ar Subaru mašīnas dzinēju. Lidaparāts bija nolidojis 166 stundas, dzinējs nostrādājis 54 stundas, propellers 24 stundas.” Viņš arī norādīja, ka šā gada jūlijā Civilās aviācijas aģentūra apsekoja lidmašīnu un izsniedza īpašu apliecību, kas atļāva ar lidmašīnu lidojumus.

Vērtējot laika apstākļus M. Gorodcovs atzina, ka tie, visticamākm Saldus apkaimē bija lidošanai piemēroti.

Lasi vēl