Sākas ar apkures sezonu saistīti ugunsgrēki

Pievienot komentāru
Sākas ar apkures sezonu saistīti ugunsgrēki
Foto: Mackenzie Brunson /Flickr

Iestājoties vēsākam laikam aizvien biežāk ir gadījumi, kad ēkās dūmvados deg sodrēji, gruzd vai deg pārsegums pie dūmvada, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas (VUGD) pārstāvji.

”Tas liecina par to, ka neesam sagatavojušies ziemas sezonai – dūmvadi nav iztīrīti, apkures sistēmas bojātas,” skaidro VUGD pārstāvji.

Piemēram, svētdien, 28. septembrī, Latvijā tika reģistrēti 24 ugunsgrēki, tostarp četros gadījumos dūmvadā dega sodrēji – Cēsīs Aveņu ielā, Ludzas novada Rundēnos, Alojas novada Alojas pagastā un Krāslavā Gaišā ielā.

Ik gadu notiek vairāk nekā tūkstoš ugunsgrēku, kuru iespējamais iemesls ir netīrīti dūmeņi, bojātas apkures sistēmas vai to lietošanu, pārkāpjot ekspluatācijas noteikumus. Vairāk nekā pusē gadījumu tā ir sodrēju degšana dūmvadā. Tā, piemēram, 2012. gadā reģistrēti 598 ugunsgrēki, 2013. gadā – 588, bet šogad jau 361 gadījums, liecina statistikas dati.

Apkures iekārtas un ierīces pārbauda divas reizes gadā, ja ekspluatācijas noteikumos nav noteikts citādi, un, ja nepieciešams, attīra no sodrējiem. Sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem iztīra pirms apkures sezonas sākuma un apkures sezonā ne retāk kā reizi mēnesī – ilgdedzes apkures krāsnīm, bet divas reizes – citām apkures ierīcēm.