Sadzīvisku strīdu un Latvijas hokeja izlases spēles dēļ Ķemeros nežēlīgi nogalina pudeles brāli

0 Komentāru
Sadzīvisku strīdu un Latvijas hokeja izlases spēles dēļ Ķemeros nežēlīgi nogalina pudeles brāli
Foto: LETA

Kopīgas iedzeršanas laikā, kamēr citi pudeles brāļi jau snauduši, divu vīru nesaskaņas pārvērtās īstā asins pirtī. Šis ir pēdējā laika asiņainākais noziegumu Jūrmalā.

Pirms dažām dienām šajā nomaļajā īres namā Ķemeros noticis baiss noziegums. Strīda un vēlākas saķeršanās laikā dzīvību zaudējis kāds pusmūža vīrs. Liktenīgajā vakarā, apkārtējie, iedzert mīlošās kompānijas izklaižu nogurdināti, notiekošajam nav pat pievērsuši uzmanību.

Kaimiņiene Anna: Zināt, es dzirdēju trokšņus, bet tā īsti nesapratu, kas tur notiek. Tur tā bieži notiek, trokšņo.
Kaimiņiene Anna: Trīspadsmitajā dzīvoklī?
Degpunktā: Jā, mēs jau esam pieraduši… Nepievērsām tam uzmanību.

Vairākas namā sastaptās pensionāres stāsta, ka nogalinātais šeit ievācies tikai pirms nedēļas. Dzīvokli īrējis kopā ar kādu gados vecāku paziņu. Atstājis patīkama un kārtīga cilvēka iespaidu. Kādēļ iedzeršana paziņu lokā beigusies ar traģēdiju, kundzes nezina.
Nelielu skaidrību par notikušo ievieš kāds blakus mājas iemītnieks. Vīrietis, nevēlas atklāt savu seju, taču piekrīt mums pastāstīt par tā vakara notikumiem. Pirmā sastapšanās ar gados vecāko, nogalinātā vīrieša kaimiņu no blakus mājas notikusi jau vakarpusē.

“Vienpadsmitos vakarā atnāca viņš, vot, tas vecais. Teica, ka notiekot kautiņš. Domāju izkausies ar to jauno, bet izrādās – “kuku”. “Kukušaka” viņam ciet. Domāju izkausies un miers, ko es tur līdīšu,” stāsta liecinieks.

“Jau vēlāk iegāju iekšā ar viņiem [policiju – red.]. Tur bija acīmredzamas vardarbīgas nāves pazīmes. Visapkārt asiņu jūra, sašķaidīta galva,” stāsta aculiecinieks.
Saprotot, ka vīrs nejoko, kaimiņš izsaucis policiju, un jau pēc brīža kopā ar likumsargiem devies uz pirmā stāva mitekli, kur savām acīm ieraudzījis šausminošā nozieguma sekas. Pudeles brālis, kurš, visticamāk, vainojams notikušajā, bija jau nozudis bez pēdām.

Mūsu sastaptais liecinieks piekrīt, ka gados vecākais dzīvokļa biedrs nav spējis glābt savu draugu, tikai tāpēc, ka laikā, kamēr turpat aiz sienas noticis nežēlīgais kautiņš, viņš, alkohola apreibināts, saldi gulējis.

Par laimi, vietējai policijai nebija tālu jāmeklē, un jau nākamajā dienā izdevies apzināt visus iesaistītos, atrasts miteklis, kurā slēpjas iespējamais uzbrucējs, un nedaudz vēlāk viņš veiksmīgi aizturēts. Lai arī 28 gadus vecais vīrietis pilnībā atsakās sadarboties ar policistiem, vīriem ir izdevies savākt gana pierādījumu, lai uzbrucējs nonāktu aiz restēm.

Tāpat izmeklētājiem ir izdevies restaurēt tā vakara notikumus. “Konflikta iemesli bija vairāki – sākot ar Latvijas hokeja izlases spēles gaitu, beidzot ar sadzīviskām tēmām. Konflikta pamatā, protams, bija alkohola lietošana. Kautiņa laikā jaunietis, sperot ar celtniecības zābakiem pa seju, bojāgājušajam nodarīja ļoti smagus un nežēlīgus miesas bojājumus. Smago traumu dēļ vīrietim pēc pusotras stundas iestājās nāve,” stāsta policijas pārstāvis Aleksandrs Melnis.

Šobrīd pudeles brāļa nonāvēšanā vainotais vīrietis atrodas aiz restēm un gaida brīdi, kad šī lieta tiks nosūtīta uz tiesu. Par šo noziegumu iepriekš sodītajam recidīvistam draud līdz pat piecpadsmit gadiem cietumā.

 

0 Komentāru