4 komentāri

Jau vēstīts par postošu ugunsgrēku Rīgā, Patversmes ielā, un daudzi cilvēki, tāpat kā teju pēc ikviena nopietna ugunsgrēka, zvanīja “Degpunktā” komandai un vaicāja, vai cietušajiem nav nepieciešama palīdzība. Kā izrādās, mitekļa saimnieki, atguvušies pēc šoka, patiešām sapratuši, ka nonākuši bezizejas situācijā un no palīdzības neatteiktos.

Ja sākumā likās, ka paši tiksim galā, tad tagad, vācot izdegušās mantas, ir skaidrs, ka vēl ilgi nevarēsim pārdzīvot to, kas ir noticis. Tā pēc postošā ugunsgrēka Patversmes ielas 30. namā saka cietušie, kuriem nu visa dzīve jāsāk no jauna. Turklāt Olga un Sergejs audzina divus bērnus – 11 un 14 gadus vecus puikas. Liktenīgajā naktī jaunākais dēls pamanījis ugunsnelaimi, jo pārāk ilgi spēlējis datorspēles. Vecāki atzīst – aizraušanās ar datoru nav nekas labs, bet šoreiz tas glābis dzīvības, jo drīz pēc dūmu konstatēšanas sekojis sprādziens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es gulēju gala istabā, bērns pamodināja un pateica, ka nāk dūmi. Skrēju, jo domāju, ka viņš atkal aizmirsis izslēgt tējkannu. Skrēju garām vannas istabai uz virtuvi un ieraudzīju, ka pie ”Junkers” katla ir liesmas. Kamēr skrēju atslēgt gāzi un jau steidzos atpakaļceļā, man sejas priekšā kā lāpa izšāvās liesmas un atpakaļ. Es izlēcu koridorā, sagrābu bērnu un suni – izdzinu no mājas. Bet gala istabā bija palikuši kaķi. Viņiem pakaļ es netiku, jo istabā bija tāds karstums, ka tur nebija iespējams uzturēties. (DP: Gāja bojā?) Kaķi, jā! Ugunsdzēsēji izdarīja visu iespējamo, pat centās reanimēt kaķīti, kad to izvilka. Deva viņai skābekli, bet izglābt nevarēja,” stāsta Olga.

Bērni ļoti pārdzīvo par kaķu bojāeju, un Olga atzīst, ka krīzi vēl grūtāk ir pārvarēt tāpēc, ka nav vairs arī nekādu personisko mantu. Pat apģērbties normāli nevar.

“Tas, ko varējām atrast – vecākā dēla jaciņa jeb tas, kas no tās palicis pāri. Tas viss jāmet ārā. Viss kas bija koridorā – sadega pilnībā. Jūs burtiski pliki izskrējāt ārā? Bērns bija pliks, viņam joprojām ir šoks, viņš nevar gulēt, jo viņam liekas, ka viss deg. Vecmamma tagad zvanīja un teica, ka vajadzēs bērnam psihologu. Lūk, tā ir vecākā dēla dārgā jaka. Nu un ne tikai drēbes, bet arī apavi karstumā bojāti. Ja viena kurpe ir vesela, tad otra kā likums sakususi. Ar sadzīves tehniku ir vēl sliktāk,” teic Olga.

Vecāki saka – atsākt dzīvi šajā miteklī varēs labākajā gadījumā pēc gada. Vismaz pagaidu miteklis jāatrod pēc iespējas ātrāk, jo dzīve pie radiem un katram atsevišķi nav diez ko ērta un ģimenei šobrīd vispār vajadzētu turēties kopā.

Šobrīd Sergeja un Olgas ģimenē jautājumu ir vairāk nekā atbilžu. Kā dzīvot tālāk, kur dzīvot, ko vilkt mugurā un kas vispār ģimeni sagaida? Palīdzēt rast pozitīvas atbildes uz šiem jautājumiem varam mēs visi kopā. Labdarības fonds ”Pēc ugunsgrēka” ir atvēris ziedojuma tālruni 90067088, uz kuru zvanot var ziedot 1,42 eiro šai ģimenei. Un arī turpmāk tieši ugunsgrēkos, plūdos, nogruvumos un citās katastrofās un stihijās cietušie varēs vērsties šajā organizācijā, lai saņemtu materiālu palīdzību.

Rīgā, Buļļu ielā 45, notiek noliktavas labiekārtošanas darbi, kur “Degpunktā” skatītāji un visi pārējie labdari varēs vest savas dāvanas. Tās tiks uzkrātas un agrāk vai vēlāk nonāks pie adresāta.

Video

TOP komentāri

 • LATVIJAS TAUTA.
  +2 +2 0

  LATVIJAS TAUTA.

  Lūdzu sniedzat informāciju par Olgas, vai Sergeja bankas kontu. Vēlos pārskaitīt naudu tieši rokās. Lai Jums veicas!
 • Ilze
 • Inese
  0 0 0

  Inese

  Varu atdot gana daudz lietu, no virtuves piederumiem līdz apģērbam. Kā sazināties ar ģimeni?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl