RS darbinieks, kurš apsūdzēts 42 seksuālos noziegumos, savu vainu atzīst daļēji

1 komentārs
RS darbinieks, kurš apsūdzēts 42 seksuālos noziegumos, savu vainu atzīst daļēji
FOTO: LETA

Piektdien, 2. oktobrī, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa aiz slēgtām durvīm skatīja lietu pret Rīgas satiksmes darbinieku, kurš apsūdzēts par 42 seksuāliem noziegumiem pret 20 meitenēm. Apsūdzētais savu vainu atzina daļēji.

Pirms tiesas sēdes apsūdzību uzturošais Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Agris Skradailis īsā komentārā žurnālistiem pastāstīja, ka tiesas process notiek ar pierādījumu pārbaudi, un pierādījumu pārbaude nozīmē to, ka kādā daļā apsūdzētais savu vainu arī neatzīst, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Ievērojot to, ka tiesas process norisinās aiz slēgtām durvīm, prokurors atturējās atklāt, par ko tieši apsūdzētais vainu neatzīst. Tāpat Skradailis atturējās atklāt, vai apsūdzētais ar pornogrāfiju dalījās ar citām personām.

Apsūdzēto tiesā aizstāv bijušais Rīgas apgabaltiesas tiesnesis, tagad advokāts Rihards Hlevickis. Viņš komentārus žurnālistiem nevēlējās sniegt.

Prokuratūra uzskata, ka vīrietis laikā no 2009. līdz 2013. gadam, izmantojot internetu un publiski pieejamos sociālos tīklus ar tajos paša izveidotiem profiliem, sāka saraksti ar svešām mazgadīgām meitenēm, izmantojot kādu viņu draugu profila informāciju. Sarakstē apsūdzētais vīrietis uzdeva jautājumus par seksuālām tēmām, aicināja meitenes atkailināties interneta kameru priekšā, kā arī mudināja izmēģināt seksuālas darbības un stāties dzimumattiecībās, satiekoties klātienē.

Vairākkārt apsūdzētajam izdevās sarunāt tikšanos, kā arī, tiekoties savā dzīvesvietā, veikt seksuāla rakstura darbības ar cietušajām. Kopumā no šā vīrieša noziedzīgajām darbībām par cietušām atzītas 20 meitenes, kuras noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī bija mazgadīgas. Apsūdzētajam inkriminē 42 noziedzīgus nodarījumus.