Rīgas muitas noliktavā uziet iespaidīgu daudzumu nelegālu medikamentu

Komentāri

Zāļu kontrabanda, kas uzieta kādā no Rīgas muitas noliktavām, nebūtu nonākusi pašmāju aptieku plauktos, tā apgalvo par zāļu tirgus uzraudzību atbildīgās amatpersonas. Taču neviens nevar garantēt, ka tās netiktu tirgotas sludinājumu portālos internetā vai vienkārši no rokas uz ielas.

Lai gan zāļu tirgus uzraudzība nav viņu kompetence, medikamentu kontrabandu uzgājis Pārtikas un veterinārais dienests. Bija saņemts signāls, ka kādā no Rīgas muitas noliktavām notiek pārtikas pārmarķēšana. Ierodoties notikuma vietā, vecas pārtikas vietā PVD darbinieki gan atklāja iespaidīgu daudzumu medikamentu, kas tika pārpakoti un pārmarķēti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

PVD darbiniekiem tūdaļ radās aizdomas – diez vai zāļu rūpniecība varētu notikt šādās nepiemērotās telpās.

Noskaidrots, ka konkrētajam komersantam nav bijusi licence, lai nodarbotos ar farmaceitisko darbību Eiropas Savienībā. Tam nav arī atbilstošas atļaujas zāļu glabāšanai, ko izsniedz Veselības inspekcija. No trešās valsts ievesto zāļu pārmarķēšana notikusi nelegāli.

Par zāļu tirgus uzraudzību atbildīgās amatpersonas ir drošas, ka šie medikamenti nebūtu nonākuši pašmāju aptieku plauktos. Jo analogas Latvijā netirgo.

Līdz ar to zāles nekādā gadījumā nevarēja nonākt legālajā zāļu apritē.

Taču neviens nevar dot garantiju, ka tās netiktu tirgotas ar interneta portālu starpniecību vai vienkārši no rokas uz ielas.

Nereti ir gadījumi, kad sludinājumu portālos tiek tirgoti no Krievijas un Baltkrievijas ievesti medikamenti. Tā aprīļa sākumā, veicot kontrolpirkumu, izdevies pieķert no Krievijas ievestu veterināro zāļu tirgotāju. Nelegālo zāļu izplatītājam draud no 280 līdz 700 eiro naudas sods.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl