Rīgas muitas noliktavā uziet iespaidīgu daudzumu nelegālu medikamentu

Komentāri

Zāļu kontrabanda, kas uzieta kādā no Rīgas muitas noliktavām, nebūtu nonākusi pašmāju aptieku plauktos, tā apgalvo par zāļu tirgus uzraudzību atbildīgās amatpersonas. Taču neviens nevar garantēt, ka tās netiktu tirgotas sludinājumu portālos internetā vai vienkārši no rokas uz ielas.

Lai gan zāļu tirgus uzraudzība nav viņu kompetence, medikamentu kontrabandu uzgājis Pārtikas un veterinārais dienests. Bija saņemts signāls, ka kādā no Rīgas muitas noliktavām notiek pārtikas pārmarķēšana. Ierodoties notikuma vietā, vecas pārtikas vietā PVD darbinieki gan atklāja iespaidīgu daudzumu medikamentu, kas tika pārpakoti un pārmarķēti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

PVD darbiniekiem tūdaļ radās aizdomas – diez vai zāļu rūpniecība varētu notikt šādās nepiemērotās telpās.

Noskaidrots, ka konkrētajam komersantam nav bijusi licence, lai nodarbotos ar farmaceitisko darbību Eiropas Savienībā. Tam nav arī atbilstošas atļaujas zāļu glabāšanai, ko izsniedz Veselības inspekcija. No trešās valsts ievesto zāļu pārmarķēšana notikusi nelegāli.

Par zāļu tirgus uzraudzību atbildīgās amatpersonas ir drošas, ka šie medikamenti nebūtu nonākuši pašmāju aptieku plauktos. Jo analogas Latvijā netirgo.

Līdz ar to zāles nekādā gadījumā nevarēja nonākt legālajā zāļu apritē.

Taču neviens nevar dot garantiju, ka tās netiktu tirgotas ar interneta portālu starpniecību vai vienkārši no rokas uz ielas.

Nereti ir gadījumi, kad sludinājumu portālos tiek tirgoti no Krievijas un Baltkrievijas ievesti medikamenti. Tā aprīļa sākumā, veicot kontrolpirkumu, izdevies pieķert no Krievijas ievestu veterināro zāļu tirgotāju. Nelegālo zāļu izplatītājam draud no 280 līdz 700 eiro naudas sods.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl