Rīgas maratona laikā miris dalībnieks

0 Komentāru
Rīgas maratona laikā miris dalībnieks
Foto: LETA

Svētdien, 17. maijā, Lattelecom Rīgas maratona laikā 10 kilometru distancē bojā gājis viens no sacensību dalībniekiem.

“Mēs, maratona komanda, izsakām visdziļāko līdzjūtību un esam domās kopā ar šodien maratona laikā mirušā 10 km distances dalībnieka tuviniekiem. Dziļā cieņā, Lattelecom Rīgas maratona organizatoru komanda,” lasāms maratona organizatoru mājas lapā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMDP) pārstāve Ilze Bukša Skaties.lv apstiprināja, ka šodien, 17. maijā, Lattelecom Rīgas maratona laikā viena no dežurējošajām mediķu brigādēm ziņoja par bojā gājušo sacīkšu laikā. ”Mirušais ir apmēram 25 gadus vecs. Viņam palika slikti, blakus esošā reanimācijas brigāde ilgstoši centās veikt reanimācijas pasākumus, taču diemžēl vīrietis gāja bojā,” pavēstīja Ilze Bukša.

Ilze Bukša arī norādīja, ka tik vērienīgos pasākumos kā Lattelecom Rīgas maratons, kur fiziskām slodzēm sevi pakļauj tūkstošiem cilvēku, nevar izslēgt tik traģiskus gadījumus kā šodien notikušais. Kāpēc jaunaus vīrietis ir miris, varēs pateikt tikai ekspertīze, norādīja Bukša.

Kā Skaties.lv pavēstīja notikušā aculiecinieki, līdz distances beigām esot palikuši 300-400 metri, kad jaunais vīrietis uzsācis finiša spurtu un, būtiski palielinot skriešanas tempu, paskrējis garām citiem dalībniekiem. Taču pavisam īsu brīdi pēc tam jaunais vīrietis jau redzēts guļam uz zemes, un pie viņa steigusies NMPD brigāde.

NMPD pārstāve arī pavēstīja, ka kopumā šogad palīdzību mediķiem lūguši ievērojami mazāk maratona dalībnieku nekā citus gadus. ”Pašlaik ir tikai viens hospitalizācijas gadījums. Kāda sieviete sūdzējās par sāpēm potītes apvidū. Pārējie maratona dalībnieki sūdzējušies vien par sastiepumiem un citām sīkām traumām,” pavēstīja Ilze Bukša, ”citus gadus hospitalizēto ir ievērojami vairāk. Iespējams, ka salīdzinoši vēsais laiks ir daudz pateicīgāks šādam sporta aktivitātēm, kas ļāvis izvairīties no dažādām traumām, piemēram, pārkaršanas, kas bijušas raksturīgas citus gadus.

0 Komentāru