Rīgas maniaks, dzirdot balsis galvā, izgriež zīdainim sirdi

2 komentāri

Deviņdesmitajos gados Rīgā uzdarbojās kāds psihiski slims slepkava, kurš, sekojot balsīm galvā, brutāli noslepkavojis māti un zīdaini. Mazajam bērniņam tika izgriezta sirds un liesa, bet slepkava vēlāk atzinies, ka to darījis, jo viņu vadījušas balsis.

Šokējošā ziņa Latviju satricināja 1997. gadā, klusajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Kopumā viena pēc otras notika septiņas brutālas slepkavības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viena no tām notika meža kapos Rīgā. Tur guļam sniegā tika atrasts sievietes līķis ar durtu brūci kaklā. Pienāca arī ziņas par asinis stindzinošiem notikumiem Salnas ielā – tur kādā dzīvoklī tika atrasts vīrieša līķis ar grieztām brūcēm. Turklāt kāds bija nogalinātajam izņēmis sirdi.

Taču visskarbākās ziņas 4. decembrī pienāca no Eksporta ielas. Sākumā glābēji saņēma ziņu par ugunsgrēku – ļaudis ziņoja, ka no dzīvokļa nākot dūmi. Taču, atbraucot uz dzīvokli, viņi ieraudzīja skatu, ko nekādā gadījumā nebija gaidījuši. Dzīvoklī uz grīdas gulēja mirusi sieviete, savukārt redeļu gultiņā – miris zīdainis. Bērns un māte nebija nosmakuši dūmos – 25 gadus jaunā sieviete un viņas desmit mēnešus vecā meitiņa bija mirušas vēl pirms ugunsgrēka. Sievietei bija durtas brūces kaklā, sejā un krūškurvī, savukārt zīdainim bija izgriezta sirds un liesa.

Gan šis šokējošais noziegums, gan citas pēdējās dienās notikušās slepkavības lika izplatīties pieņēmumam, ka Rīgā parādījies maniaks. Cilvēki tika aicināti uzmanīties, nakts laikā labāk palikt mājās, nerunāt ar svešiniekiem un nelaist tos iekšā savās mājās.

Izmeklēšana notika vairākus gadus, policisti strādāja, taču – nekā. Līdz beidzot 2002. gadā notika kas neticams – vienā mirklī izdevās atrast slepkavu, kura meklēšanā bija ieguldīts milzu darbs, laiks un līdzekļi. Tajā, ka noziegums netika atklāts ātrāk, amatpersonas vēlāk vainos gan pašu pirkstu nospiedumu atpazīšanas programmu, gan valsts iepirkumu procedūras.

Policisti atklāja, ka slepkava ir kāds Aigars, kurš pirms nežēlīgās slepkavības Eksporta ielā, jau iepriekš aiz restēm bija nokļuvis par kādu nenozīmīgu konfliktu. Kad pēc pirkstu nospiedumiem slepkava tika identificēts, nepagāja ilgs laiks, kad Aigars nonāca policijas iecirknī. Taču viss ne tuvu nebija tā, kā likumsargi bija iztēlojušies – grūtākais vēl tikai sekoja. Vīrietis neko nestāstīja. Vēl vairāk – ar viņu nebija iespējams sakarīgi runāt! Vēlāk, tikai piesaistot garīdznieku, vīrietis atzinās slepkavībā un visu atklāja detaļās, vienlaikus lūdzot piedošanu Dievam.

Brīdinām, ka sižetā un fotoattēlos redzami nepatīkami skati!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl