Rīgā un Tukuma novadā atsavina kara laika ieročus, kas glabāti nelikumīgi

0 Komentāru
Rīgā un Tukuma novadā atsavina kara laika ieročus, kas glabāti nelikumīgi
Foto: Valsts policija

Rīgā un Tukuma novadā Valsts policija atsavinājusi dažādus nelikumīgi glabātus kara laika ieročus.

Valsts policija bija saņēmusi operatīvo informāciju par kādu vīrieti, kurš, iespējams, glabā šaujamieročus bez attiecīgas atļaujas.

Pārbaudot šo informāciju, piektdien, 2. septembrī, Rīgas Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicija aizturēja aizdomās turamo 1966. gadā dzimušo vīrieti. Likumsargi veica piecas kratīšanas minētā vīrieša dzīvoklī, kas atrodas Rīgā, kā arī viņa savrupmājā un garāžā Tukuma novada Pūres pagastā.

Kopā likumsargiem izdevās atrast un atsavināt dažādus kara laika ieročus, to vidū septiņas karabīnes, četrus revolverus, trīs automātus, vienu pistoli, vienu ložmetēju, vienu vieglo lielgabalu, piecus lādiņus un 17 dažāda kalibra patronas. Pašreizējā informācija liecina, ka vīrietis minētās lietas kolekcionējis.

Daļa no ieročiem bija legalizēti pirms kāda laika, bet to dokumenti nav sakārtoti atbilstoši mūsdienu prasībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas iegādāšanos un glabāšanu bez attiecīgas atļaujas. Par šādu likumpārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

0 Komentāru