Komentāri

Sektanti, huligāni vai vienkārši cilvēki, kuriem nekas nav svēts? Rīgā un Jūrmalā parādījušies kapu apgānītāji. Kapu kopiņas pilnībā vai daļēji atraktas, un nevienam nav ne jausmas, ko racēji meklējuši, – kaulus, zeltu vai vienkārši vien sev saprotamu gandarījumu.

Piemēram, Nadežda pie sava mirušā vīra uz kapiem Jūrmalā nāk regulāri. Līdz šim viņa kapos jutusies droši, taču tagad uzmanīgi skatās visapkārt un ir ļoti piesardzīga. Vēl viņai jādomā, kā palīdzēt savai mammai atgūties no piedzīvotā šoka. Tieši viņa atklājusi, ka piecas kapu kopiņas pa nakti ir izraktas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tas bija šausmīgi. Es trīsdesmit septiņus gadus nāku uz kapiem un kaut ko tādu neesmu redzējusi. Kā tas izskatījās? Kapu apmales mētājās šeit, bedre bija izrakta dziļa, kā kapu rokot. Tur pat bija krekls un kurpes,” viņa ar šausmām atceras pieredzēto.

Nadežda redzējusi, ka izrakts ir ne tikai kaps, kas atrodas blakus viņas tuvinieku apbedījumiem, bet vēl citi mazliet tālāk. Taču viņa tuvāk nav gājusi, jo nav spējusi tajā noskatīties.

Foto:

Kapu darbinieks skaidro, ka visiem apgānītajiem kapiem ir viena kopīga pazīme – cilvēki, kas tajos guļ, miruši astoņdesmitajos gados vai deviņdesmito gadu sākumā. Viesturs noraida versijas par kādu rituālu veicējiem. Viņš saka – apbedījumi izvēlēti veci, jo zagļi meklējuši zeltu un meklējumus gribējuši sev padarīt tīkamākus.

Proti, pēc 20 gadiem zem zemes no cilvēka palikuši vairs tikai kauli. Ja meklē zeltu, to ir ērti paņemt. Kapu kopiņas nav izraktas vienmērīgi. Rakts galvenokārt tur, kur racēji domājuši – ir mirušo galvas. Taču viņi kļūdījušies – šajā vietā mirušie esot rakti ar galvu uz rietumiem un tātad – aizrokoties līdz cilvēku atliekām, racēji sataustījuši to, kas palicis pāri no kājām. Nav brīnums, ka kaut kur mētājušās kurpes.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl