Rīgā un Jūrmalā uzdarbojas sektanti vai huligāni – rok vaļā kapus

Pievienot komentāru
Rīgā un Jūrmalā uzdarbojas sektanti vai huligāni – rok vaļā kapus
Foto: Fairy Heart ♥/Flickr

Sektanti, huligāni vai vienkārši cilvēki, kuriem nekas nav svēts? Rīgā un Jūrmalā parādījušies kapu apgānītāji. Kapu kopiņas pilnībā vai daļēji atraktas, un nevienam nav ne jausmas, ko racēji meklējuši, – kaulus, zeltu vai vienkārši vien sev saprotamu gandarījumu.

Piemēram, Nadežda pie sava mirušā vīra uz kapiem Jūrmalā nāk regulāri. Līdz šim viņa kapos jutusies droši, taču tagad uzmanīgi skatās visapkārt un ir ļoti piesardzīga. Vēl viņai jādomā, kā palīdzēt savai mammai atgūties no piedzīvotā šoka. Tieši viņa atklājusi, ka piecas kapu kopiņas pa nakti ir izraktas.

“Tas bija šausmīgi. Es trīsdesmit septiņus gadus nāku uz kapiem un kaut ko tādu neesmu redzējusi. Kā tas izskatījās? Kapu apmales mētājās šeit, bedre bija izrakta dziļa, kā kapu rokot. Tur pat bija krekls un kurpes,” viņa ar šausmām atceras pieredzēto.

Nadežda redzējusi, ka izrakts ir ne tikai kaps, kas atrodas blakus viņas tuvinieku apbedījumiem, bet vēl citi mazliet tālāk. Taču viņa tuvāk nav gājusi, jo nav spējusi tajā noskatīties.

Foto:

Kapu darbinieks skaidro, ka visiem apgānītajiem kapiem ir viena kopīga pazīme – cilvēki, kas tajos guļ, miruši astoņdesmitajos gados vai deviņdesmito gadu sākumā. Viesturs noraida versijas par kādu rituālu veicējiem. Viņš saka – apbedījumi izvēlēti veci, jo zagļi meklējuši zeltu un meklējumus gribējuši sev padarīt tīkamākus.

Proti, pēc 20 gadiem zem zemes no cilvēka palikuši vairs tikai kauli. Ja meklē zeltu, to ir ērti paņemt. Kapu kopiņas nav izraktas vienmērīgi. Rakts galvenokārt tur, kur racēji domājuši – ir mirušo galvas. Taču viņi kļūdījušies – šajā vietā mirušie esot rakti ar galvu uz rietumiem un tātad – aizrokoties līdz cilvēku atliekām, racēji sataustījuši to, kas palicis pāri no kājām. Nav brīnums, ka kaut kur mētājušās kurpes.

Skaties video!