Rīgā sagrābti ķīlnieki, lai izspiestu 400 tūkstošus vērtu īpašumu

1 komentārs
Rīgā sagrābti ķīlnieki, lai izspiestu 400 tūkstošus vērtu īpašumu
Foto: Valsts policija

Rīgā notikusi ķīlnieku sagrābšana, lai izspiestu no tuviniekiem nekustamo īpašumu 400 tūkstošu ASV dolāru vērtībā.

Valsts policija sadarbībā ar pretterorisma vienību Omega martā Rīgā aizturējuši četrus Kazahstānas Republikas pilsoņus, kuri organizētā grupā par ķīlniekiem bija sagrābuši kazahu ģimeni. Noziedznieku mērķis bijis iegūt ķīlnieces tēvam Almati pilsētā piederošu nekustamo īpašumu 400 tūkst. ASV dolāru vērtībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Marta sākumā Valsts policija saņēma informāciju, ka vairākas personas ir sagrābušas par ķīlniekiem Kazahstānas Republikas pilsoņu ģimeni, kas jau ilgāku laiku dzīvoja Latvijā, – tēvu, māti, kā arī viņu astoņus un sešus gadus vecās meitas.

Ķīlnieki turēti kādā dzīvoklī Rīgā, tomēr precīza viņu atrašanās vieta izmeklētājiem tobrīd vēl nebija zināma.

Par ķīlnieku atbrīvošanu nolaupītāji pieprasīja cietušās tēvam, Kazahstānas pilsonim, pārreģistrēt uz noziedznieku norādītās personas vārda viņam piederošo nekustamo īpašumu Kazahstānā, Almati pilsētā, kura kopējā vērtība ir ap 400 tūkst. ASV dolāru. Paši ķīlnieki ar nolaupītājiem savstarpēji nav bijuši pazīstami.

Pēc iegūtajām ziņām policijā nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess un nozieguma izmeklēšanai piesaistītas vairākas kriminālpolicijas struktūras. Operatīvo un izmeklēšanas pasākumu laikā policijai izdevās noskaidrot, ka ķīlnieki tiek turēti savā dzīvesvietā – dzīvoklī Dignājas ielā. Izmeklētāji noskaidroja, ka, izņemot cietušos, dzīvoklī uzturas arī divi līdz četri ķīlnieku sagrābēji.

Izvērtējot iegūto informāciju un konstatējot, ka var pastāvēt reāls vairāku cilvēku dzīvības apdraudējums, tika pieņemts lēmums par dzīvokļa ieņemšanu ar spēku. Ap pulksten pieciem rītā VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar pretterorisma vienību Omega uzsāka ķīlnieku atbrīvošanas operāciju.

Dzīvoklī, izņemot cietušos, atradās divi organizētās grupas dalībnieki – 1985. un 1990. gadā dzimuši vīrieši –, kuri nekavējoties tika aizturēti. Ķīlnieki atbrīvošanas operācijas laikā necieta. Tajā pašā dienā policija aizturēja arī pārējos divus organizētās grupas dalībniekus – 1966. un 1968. gadā dzimušus vīriešus. Visi aizturētie ir Kazahstānas Republikas pilsoņi.

Par šo noziegumu policijā uzsākti kriminālprocesi par nelikumīgu brīvības atņemšanu organizētā grupā un par izspiešanu organizētā grupā, ja tā izdarīta, izmantojot draudus. Pašlaik visi aizturētie ir apcietināti.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl