Rēzeknē par meitenes slepkavību aizturēts policista dēls

0 Komentāru
Rēzeknē par meitenes slepkavību aizturēts policista dēls
(Foto: LETA)

Valsts policija aizturējusi vairākas personas, tostarp arī kāda policista dēlu, par šonedēļ Rēzeknes pusē nogalinātu jaunieti. Policija arī ierosinājusi izmeklēšanu par atklāto policijas nolaidību izmeklējot slepkavību. Proti, fiksēts, ka policisti ļāvuši bez tiesībām braukt ar auto kolēģa dēlam, kas, iespējams, piedalījies meitenes noslepkavošanā.

Vakar pēcpusdienā Rēzeknes policijas iecirknī saņemts iesniegums par kādas 1993.gadā dzimušas jaunietes pazušanu, kura iepriekšējā dienā Rēzeknē izbraukusi no savas darbavietas ar automašīnu Audi, bet mājās nav atgriezusies. Policisti nekavējoties izsludināja jauno sievieti meklēšanā un centās noskaidrot viņas atrašanās vietu. Bija zināms, ka pazušanas dienā sieviete bija plānojusi tikties ar kādu paziņu.

Pāris stundu laikā kriminālpolicijas darbinieki aizturēja trīs jauniešus aizdomās par saistību ar meklējamās personas pazušanu un ieguva informāciju, ka aizturētie iepriekš rūpīgi izplānojuši slepkavību. Izmeklētāji arī noskaidroja vietu, kur noslēptas mirstīgās atliekas.

Iespējamiem slepkavām likuma pārkāpumi nav sveši

Patlaban saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess par slepkavību pastiprinošos apstākļos – slepkavību izdarījusi personu grupa mantkārīgā nolūkā. Aizturētie jaunieši – divi 16 gadus veci pusaudži un 24 gadus vecs vīrietis – patlaban ievietoti īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Rīt, 11.janvārī, policija lūgs tiesu viņus apcietināt.

Viens no nepilngadīgajiem pusaudžiem, kurš tiek turēts aizdomās par sievietes noslepkavošanu, jau iepriekš bijis iesaistīts kriminālprocesos par mantiskiem noziegumiem. Savukārt pērnā gada decembrī viņš bija aizturēts par vairāku laupīšanu izdarīšanu, taču Rēzeknes izmeklēšanas tiesnesis jaunietim kā drošības līdzekli nepiemēroja apcietinājumu.

Policisti “pa draugam” atlaiž bez tiesībām esošo kolēģa dēlu, iespējamo slepkavu

Izmeklēšanas laikā kriminālpolicijas darbinieki atklājuši, ka policistu un iespējamā slepkavas ceļi krustojušies jau nozieguma izdarīšanas naktī. Proti, policijas patruļa uz kāda autoceļa apturējusi automašīnu, taču, konstatējot, ka pie stūres sēž viņu kolēģa nepilngadīgais dēls, nenoformējusi protokolu par braukšanu bez tiesībām un nepārbaudījusi, kas ir automašīnas īpašnieks. Tā vietā policisti paši nogādājuši automašīnu jaunieša īrētajā dzīvesvietā, bet automašīnas atslēgas atdevuši savam kolēģim, tādējādi klaji ignorējot savus tiešos pienākumus.

Par dienesta pienākumu nepildīšanu VP Iekšējā drošības birojā ir sākta izmeklēšana.

Savukārt Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis šodien, iepazīstoties ar situāciju, no amatu pienākumu pildīšanas ir atstādinājis abus darbiniekus, kuri nenoformēja policista dēlam protokolu, kā arī viņu tiešo priekšnieku un aizdomās turētā jaunieša tēvu.

0 Komentāru