Realitāte Rīgā – 11 gadus vecas meitenes māte vairākas dienas dzer; iestādes vērtēs, kā rīkoties tālāk

0 Komentāru
Realitāte Rīgā – 11 gadus vecas meitenes māte vairākas dienas dzer; iestādes vērtēs, kā rīkoties tālāk
mariobonifacio / Flickr

Trešdien, 28. septembrī, Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju no kāda īslaicīgās uzturēšanās centra, kur māte alkohola reibumā nav spējīga parūpēties par savu bērnu.

Ierodoties notikuma vietā, sastapta centra darbiniece, kura policistiem pastāstīja, ka kādas 11 gadus vecas meitenes māte četras dienas lieto alkoholiskos dzērienus. Alkohola lietošana notikusi ārpus centra telpām. Tāpat sieviete neesot noslēgusi līgumu par uzturēšanos centra telpās un būdama alkohola reibumā viņa pārkāpj īslaicīgās uzturēšanās centra iekšējos noteikumus, kas ir par pamatu lūgt sievietei pamest centra telpas.

Policisti devās uz norādīto istabu, kur iereibusī sieviete piekrita veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā. Pārbaudes laikā noskaidrots, ka viņa ir 3,67 promiļu reibumā.

Taču pamanot alkometra rādījumus, bērna māte kategoriski atteicās veikt otru mērījumu, kā arī parakstīt veiktā alkometra izdruku. Noskaidrots, ka iereibušajai sievietei jau vienreiz atņemtas mātes tiesības.

Ņemot vērā, ka sieviete bija stiprā alkohola reibumā un nespēja parūpēties par savu meitu pieņemts lēmums bērnu šķirt no mātes un nogādāt drošā vidē.

Meitene policistiem izteica vēlmi doties pie kādas radinieces, kura varētu par viņu pienācīgi parūpēties. Policisti ar viņu sazinājās, tādēļ sieviete ieradās notikuma vietā un piekrita uzņemties rūpes par meiteni.

Iereibusī māte paskaidroja, ka pametīs īslaicīgās uzturēšanās centra telpas un dosies nakšņot pie paziņām.

Lietas materiāli nosūtīti RPP bērnu likumpārkāpumu nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

0 Komentāru