Komentāri
Purvciemā no iereibuša tēva šķir astoņus mēnešus vecu zīdaini
FOTO: Flickr

Sestdien, 8. oktobrī, Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu sievieti, kuras dzīvesbiedrs, būdams alkohola reibumā, nelaiž viņu pie abu kopīgā bērna.

Ierodoties norādītajā adresē, pie daudzdzīvokļu nama ieejas sastapta sociālā dienesta darbiniece un bērna māte, kura pastāstīja, ka dzīvo kopā ar bērna tēvu, taču dienu iepriekš dzīvesbiedrs viņai uzbrucis un izdzinis no dzīvokļa. Sieviete izteica vēlmi ar bērnu doties uz krīzes centru.

Policisti devās uz norādīto dzīvokli, kura durvis atvēra bērna tēvs. Manāmi iereibušais vīrietis, ieraugot savu dzīvesbiedri, kļuva agresīvs un lietoja rupjus izteicienus. Sieviete izgāja no dzīvokļa, kamēr policisti noskaidroja notikušā apstākļus.

Bērna tēvs kārtības sargiem atrādīja savu astoņus mēnešus veco dēlu, kurš mierīgi gulēja gultiņā. Dzīvokļa telpās sastapts vēl viens iereibis vīrietis.

Apskatot bērna mājvietu, tajā konstatēta netīrība un zaņķim raksturīgā smaka. Tāpat abi iereibušie vīrieši nekautrēdamies smēķēja bērna klātbūtnē. Kārtības sargi vīrietim pajautāja, cik ilgi viņš lietojot alkoholu. Atbildot uz jautājumu, vīrietis precīzu dienu skaitu nosaukt nevarēja, norādot, ka dzerot jau kopš jūnija.

Bērna tēvam veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kuras laikā noskaidrots, ka viņš ir 2,41 promiles reibumā. Savukārt personas datu pārbaudes laikā konstatēts, ka viņam nav deklarētas dzīvesvietas. Vīrietis paskaidroja, ka viņš vēl nav atrisinājis jautājumu par dzīvesvietu un šobrīd mitinās drauga dzīvoklī.

Sociālā dienesta darbiniece atklāj, ka Bāriņtiesa jau ir saņēmusi informāciju par šo situāciju un tuvākajā laikā lems par vecāku aprūpes tiesībām. Pieņemts lēmums bērnu šķirt no tēva un kopā ar māti nogādāt krīzes centrā. Par konstatēto informēta Bāriņtiesa.

Lasi vēl