Puikas Tukumā zog velosipēdus

Komentāri

Ne visiem bērniem ir velosipēdi, turklāt ne visi bērni, kuriem to nav, iet zagt, lai pavizinātos. Tukumā par šādu noziegumu aizturēti trīs puikas.

Tukumā, Smilšu ielā, ir kāda ēka, kurā gribētos dzīvot daudziem – apkārt sēta, sakopts pagalms, auto novietošana tikai mājas iedzīvotājiem, videonovērošana pagalmā, slēdzamas kāpņu telpas – viss, kas vajadzīgs drošai dzīvei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieši šo iemeslu dēļ cilvēki no zagļiem te nebaidās. Zagļi savukārt šurp nenāk, jo zina, ka viņus viegli sameklēs un viņiem būs par izdarīto jāatbild. Taču gadās arī tādi garnadži, kas ar sevišķu situācijas analīzi nenodarbojas. Piemēram – bērni. Tā pagājušajā nedēļā kāda trijotne – 12, 13 un 14 gadus veci puiši – atnāca šurp, palūdza izpalīdzīgam iedzīvotājam atvērt durvis un aizbrauca prom no mājas ar trim kāpņu telpā atstātiem velosipēdiem. Pēc notikušā mājinieku domas par drošību ļoti mainījās. Aigars, piemēram, saka, ka divriteni trepju telpā neatstātu: ”Ja man būtu, es viņu neatstātu… Ļoti mainījies viss.”

Kamēr cilvēki sprieda par drošību savās mājās, tikmēr policisti meklēja riteņus. Divus no tiem izdevās sameklēt ļoti ātri – nākamās dienas rītā.

Trešo velosipēdu izdevās atrast tad, kad tika aizturēti videoierakstus redzamie trīs puikas, kurus, starp citu, likumsargi bija redzējuši jau iepriekš – puiši nav izcēlušies ar to labāko uzvedību. Ja divi no trijotnes ar saviem riteņiem vienkārši pavizinājās un tos pameta, tad trešais sāka taisīt biznesu. Puikas arī atzinušies, ka uz Smilšu ielas māju zagt gājuši jau pirms gada. Līdz ar to likumsargi lēmuši nebūt līdzjūtīgi un, tā teikt, pieņemt mērus.

Smilšu ielas mājas iedzīvotāji tikmēr lemj, ka videonovērošanu vajadzētu uzstādīt arī kāpņu telpās. Lai visus nelūgtos viesus turpmāk varētu apskatīt tuvplānā.

Lasi vēl