Komentāri

Deviņdesmitajos gados prostitūtu bija vairāk nekā daudz – sievietes, vīrieši, bērni. Viņi pulcējās uz ielām, dzīvokļos, bordeļos. Cilvēkus sevi pārdot spieda naudas trūkums, reizēm arī bads.

Čaka iela, kā arī citas vietas tuvāk Grīziņkalnam atgādināja konveijeru. Naktīs pilsētā tika izslēgts ielu apgaismojums un sākās tirgus. Ielas malās pulcējās pakalpojumu piedāvātāji, pieaugušie, ielu bērni. Klienti piestāja visu laiku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cenas svārstījās no vienas glāzes stiprā dzēriena līdz piecpadsmit vai divdesmit latiem – kā sarunāja. Līdz ar lielo prostitūtu skaitu likumsakarīgi izplatījās arī slimības. Ja pakalpojumu sniedzējai bija tā sauktā prostitūtas pase, viss bija kārtībā – viņa vismaz pārbaudes laikā bija vesela, ja nebija – atlika vien saķert galvu. Tolaik uzskaitē bija aptuveni 1700 cilvēku, kas sniedz baudu par naudu, taču tā saukto neoficiālo pakalpojumu sniedzēju varēja būt krietni, krietni vairāk. Viņus meklēja, ķēra un sodīja, taču situāciju tas labāku nedarīja.

Toreizējais Tikumības policijas nodaļas priekšnieks Artūrs Vaišļa tagad atceras – deviņdesmitajos gados suteneru ķeršana bija prioritāte. Suteneri naudu no prostitūtām centās izsist visos veidos, dažkārt arī ļoti nežēlīgi, ar vardarbību. Vienu prostitūtu reiz suteners aplējis ar sālsskābi.

Lai arī noziedznieki saprata, ka sodi ir bargi, taču darbs bija ienesīgs un suteneri gluži kā maitasputni dežurēja, cerībā, ka kādu no amatbrāļiem drīz vien “novāks no trases” un tad varēs ieņemt viņa vietu, un baroties no viņa pārziņā esošajām prostitūtām.

Pašus seksuālo pakalpojumu sniedzējus neviens tā īsti nenosodīja. Toreiz tā daudzos gadījums nebija izlaidība, tas bija izmisuma solis. Gan pieaugušajiem, gan bērniem. Sākās arī tā sauktais sekstūrisms.

Skaties video: Deviņdesmitie – melnais materiāls!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl