Prostitūcija 90.-tajos gados reizēm šķita kā cīņa ar vējdzirnavām

Komentāri

Deviņdesmitajos gados prostitūtu bija vairāk nekā daudz – sievietes, vīrieši, bērni. Viņi pulcējās uz ielām, dzīvokļos, bordeļos. Cilvēkus sevi pārdot spieda naudas trūkums, reizēm arī bads.

Čaka iela, kā arī citas vietas tuvāk Grīziņkalnam atgādināja konveijeru. Naktīs pilsētā tika izslēgts ielu apgaismojums un sākās tirgus. Ielas malās pulcējās pakalpojumu piedāvātāji, pieaugušie, ielu bērni. Klienti piestāja visu laiku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cenas svārstījās no vienas glāzes stiprā dzēriena līdz piecpadsmit vai divdesmit latiem – kā sarunāja. Līdz ar lielo prostitūtu skaitu likumsakarīgi izplatījās arī slimības. Ja pakalpojumu sniedzējai bija tā sauktā prostitūtas pase, viss bija kārtībā – viņa vismaz pārbaudes laikā bija vesela, ja nebija – atlika vien saķert galvu. Tolaik uzskaitē bija aptuveni 1700 cilvēku, kas sniedz baudu par naudu, taču tā saukto neoficiālo pakalpojumu sniedzēju varēja būt krietni, krietni vairāk. Viņus meklēja, ķēra un sodīja, taču situāciju tas labāku nedarīja.

Toreizējais Tikumības policijas nodaļas priekšnieks Artūrs Vaišļa tagad atceras – deviņdesmitajos gados suteneru ķeršana bija prioritāte. Suteneri naudu no prostitūtām centās izsist visos veidos, dažkārt arī ļoti nežēlīgi, ar vardarbību. Vienu prostitūtu reiz suteners aplējis ar sālsskābi.

Lai arī noziedznieki saprata, ka sodi ir bargi, taču darbs bija ienesīgs un suteneri gluži kā maitasputni dežurēja, cerībā, ka kādu no amatbrāļiem drīz vien “novāks no trases” un tad varēs ieņemt viņa vietu, un baroties no viņa pārziņā esošajām prostitūtām.

Pašus seksuālo pakalpojumu sniedzējus neviens tā īsti nenosodīja. Toreiz tā daudzos gadījums nebija izlaidība, tas bija izmisuma solis. Gan pieaugušajiem, gan bērniem. Sākās arī tā sauktais sekstūrisms.

Skaties video: Deviņdesmitie – melnais materiāls!

Lasi vēl