Komentāri
Policistu cīņa ar aitām! Iespējams, labākais stāsts no pašvaldības policistu ikdienas
FOTO: RPP

Svētdien, 13. novembrī, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Kleistiem, kur pēc iedzīvotāju teiktā pa ielu skraidīja nepieskatīti dzīvnieki, iespējams, lamas, atklāj RPP.

Policija atklāj, ka, ierodoties zvanītāja norādītajā vietā, kārtības sargi nevienu lamu nesastapa, bet netālu no iedzīvotāja teiktās vietas atradās divas aitas. Apsekojot tuvējo apkārtni, policisti aptaujāja vietējos iedzīvotājus, lai noskaidrotu, vai tuvumā ir kāds īpašums, kurā aitas mitinās.

Viens no vietējiem likumsargiem apstiprinājis, ka zinot vienu saimnieku, kuram avis regulāri no aploka izmūkot.

Kad bija noskaidrots aitu iespējamais īpašnieks, kārtības sargi ar viņu sazinājās un lūdza ierasties pakaļ mājlopiem. Savukārt kamēr aitu saimnieks brauca savām sprogainēm pakaļ, policisti tās uzmanīja, lai viņas nekur neaizbēgtu – aitas bija iedzītas strupceļā, kur no trim pusēm viņām nebija, kur bēgt, bet ceturto debespusi sargāja policisti ar operatīvo transportlīdzekli.

Policija atklāj, ka brīdī, kad ieradās aitu saimnieks, viņš novietoja savu auto tā, lai tajā ērti būtu iedzīt abas avis, bet brīdi vēlāk kopā ar kārtības sargiem aitas mēģināja notvert.

Ķerstīšanas laikā viena no aitām negribēja klausīt saimnieku un skrēja kārtības sargu virzienā. Aita jau gandrīz bija ieskrējusi policistu rokās, kad pēkšņi palēcās un ar pakaļkājām atspērās pret vienu no pašvaldības policistiem. Lai gan aitas triks bija iespaidīgs, viņai neizdevās aizbēgt no policistiem – brīdi vēlāk nepaklausīgā avs bija sagūstīta un nodota saimniekam.

Foto

Lasi vēl