Komentāri
Policistiem piedāvā 18, 15 un 40 eiro kukuli, lai izvairītos no ”pūšanas trubiņā”
FOTO: LETA

Vakar, 29. oktobrī, pulksten 17.35 Rīgā, Aptiekas ielā, Ceļu policijas darbinieki apturēja 1986. gadā dzimušu vīrieti ar automašīnu Mercedes Benz. Policistiem bija aizdomas, ka vadītājs, iespējams, atrodas narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē. Lai likumsargi neveiktu pārbaudi, vīrietis policistam deva 18 eiro kukuli.

Savukārt 20. oktobrī pulksten 8.35 Rīgā, Upes ielā, Ceļu policijas darbinieki apturēja kādu Toyota Verso markas automašīnu, kuras vadītājs šķērsoja krustojumu pie sarkanā luksofora signāla. Lai izvairītos no administratīvā soda, 1966. gadā dzimušais automašīnas vadītājs policistam deva 15 eiro kukuli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bet 15. oktobrī pulksten 19.30 Rīgā, Buļļu ielā, kāds autovadītājs, braucot ar automašīnu Mazda, izraisīja ceļu satiksmes negadījumu un pameta notikuma vietu. Jau pēc brīža policisti vīrieti aizturēja viņa dzīvesvietā. Aizturēšanas laikā likumsargiem radās aizdomas, ka 1972. gadā dzimušais šoferis varētu būt alkohola reibumā. Lai par to pārliecinātos, bija nepieciešams veikt promiļu mērījumu. Lai netiktu veikta šī pārbaude, vīrietis Ceļu policijas darbiniekiem deva 40 eiro kukuli.

Visos trīs gadījumos sākts kriminālprocess par kukuļdošanu ceļu policistam.

Šogad Rīgas reģionā aizturēti jau četrdesmit pieci autovadītāji, pret kuriem sākti kriminālprocesi par kukuļa došanu.

Atgādinām, ka kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Lasi vēl