Komentāri
Policisti pieķer maluzvejnieku pārkāpuma izdarīšanas brīdī
FOTO: LETA

Trešdien vakarpusē Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, ar laivu patrulējot par Buļļupi, pamanīja zvejas tīklu. Apskatot tīklu tuvāk, policisti konstatēja, ka zvejas tīkls ir nemarķēts. Tāpēc tika pieņemts lēmums tīklu atstāt tā esošajā vietā un netālu no tā izveidot slēpni.

Apsekojot tuvējo apkārti, pie krasta tika atrasta melna plastmasas kaste, arī to policijas darbinieki nolēma neiztikt.

Apmēram pēc divām slēpnī pavadītām stundām kārtības sargi pamanīja zilas krāsas kravas mikroautobusu, kas apstājās krastā netālu no nemarķētā zvejas tīkla. No automašīnas izkāpa vīrietis, apskatīja tuvējo apkārtni un minūti vēlāk no busiņa aizmugures izcēla gumijas airu laivu.

Vīrietis iesēdās laivā un devās tīkla virzienā, piebrauca pie tīkla un sāka to likt laivā. Kad tīkls bija izņemts, vīrietis atgriezās krastā, kur pie viņa nekavējoties piesteidzās policijas darbinieki. Policisti stādījās priekšā, vaicāja, ar ko vīrietis šeit nodarbojas un kāpēc kastē atrodas nemarķēts zvejas tīkls. Vīrietis uz policistu jautājumiem neatbildēja. Mirkli vēlāk policisti lūdza uzrādīt personu apliecinošus dokumentus un zvejošanas atļauju. Noskaidrojās, ka 38 gadus vecajam vīrietim nav zvejas licences.

Apskatot tuvāk maluzvejnieka ekipējumu, policisti konstatēja, ka melnā plastmasas kastē atrodas divi nemarķēti zvejas tīkli un divas zivis – rauda un asaris -, kuras nekavējoties tika atlaistas atpakaļ ūdenī. Kungam izskaidrota pārkāpuma būtība un likumā paredzētā atbildība par šādu pārkāpumu. Tāpat tika konfiscēts viss zvejas aprīkojums – laiva ar airiem, divi zvejas tīkli un plastmasas kaste.

Nedaudz vēlāk notikuma vietā ieradās RPP Kurzemes pārvaldes darbinieki. Pārkāpējam tika sastādīts protokols par maluzvejniecību. Lai gan policisti maluzvejnieku bija pieķēruši pārkāpuma izdarīšanas brīdī, viņš ietiepīgi atteicās atzīt savu vainu.

Policija atgādina, ka par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas fiziskām personām uzliek naudas sodu no 280 līdz 700 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tai skaitā peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas, un atņem zvejas tiesības uz laiku līdz trim gadiem vai bez tiesību atņemšanas.

Lasi vēl