Policijas reids atklāj, cik patiesībā viegli nepilngadīgie var nopirkt alkoholu

Pievienot komentāru
Policijas reids atklāj, cik patiesībā viegli nepilngadīgie var nopirkt alkoholu
Foto: F64

Tuvojoties mācību gada sākumam, Valsts policijas darbinieki pastiprināti kontrolē, vai tirdzniecības pārstāvji nepārkāpj alkohola aprites un tabakas izstrādājumu tirgošanas noteikumus, tos pārdodot nepilngadīgām personām. No 14 pārbaudītām tirdzniecības vietām piecās konstatēti likuma pārkāpumi.

Līdz ar jauno mācību gada sākumu policijas darbinieki vērš pastiprinātu uzmanību tirdzniecības vietām, lai kontrolētu, vai tirgotāji nepārkāpj alkohola un tabakas izstrādājumu tirgošanu nepilngadīgām personām. Pēdējo trīs dienu laikā pārbaudītas 14 tirdzniecības vietas, no kurām piecās konstatēti dažādi likumpārkāpumi – tirgots alkohols un tabakas izstrādājumi nepilngadīgām personām, nav izsniegti čeki, kā arī fiksēti citi ar tirdzniecību saistīti pārkāpumi.

Par alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecību nepilngadīgām personām uzsāktas administratīvās lietvedības pēc 155. panta 3. daļas, kurā pārdevējam paredzēta atbildība naudas sods 280–350 eiro apmērā, bet juridiskām personām no 700–1400 eiro. Tāpat pie administratīvas atbildības saucamas personas, kuras nepilngadīgām personām nodod alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumus. Par šādu rīcību var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz pat 140 eiro.

Valsts policijas darbinieki arī turpmāk veiks pastiprinātas tirdzniecības vietu pārbaudes, lai sekotu līdzi tam, vai tirgotāji ievēro normatīvajos aktos noteiktās prasības alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecībai.

Tāpat atgādinām, ka, uzsākot jauno mācību gadu, policija pastiprināti kontrolēs arī ceļu satiksmi, īpaši pievēršot uzmanību bērnu drošībai, lai viņi nenonāktu veselībai bīstamās situācijās. Kā arī aicinām autovadītājus skolu un izglītības iestāžu tuvumā braukt ar ieteicamo ātrumu – ne vairāk kā 30 km/h.