Komentāri
Policija veic eksperimentu – cik pieaugušo nopirks bērnam alkoholu?
FOTO: LETA

Lai kontrolētu situāciju saistībā ar alkoholisko dzērienu pārdošanu personām, kuras jaunākas par 18 gadiem, Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki kopā ar Slimību profilakses un kontroles centra speciālistiem 2015. gada 15. septembrī veica kontrolpirkumus, iesaistot nepilngadīgu personu.

Kontrolpirkumu laikā alkoholiskie dzērieni nepilngadīgajai personai tika pārdoti trijās tirdzniecības vietās. Par pārdevēju izdarīto pārkāpumu notikuma vietā izrakstīts administratīvā pārkāpuma protokols un uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība, lai izvērtētu juridiskās personas atbildību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Desmit pieaugušajiem nepilngadīgā persona palūdza iegādāties alkoholisko dzērienu. Divas uzrunātās personas izrādījās nevajadzīgi atsaucīgas, iegādājās un nodeva alkoholu nepilngadīgajam. Par minēto pārkāpumu notikuma vietā sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par alkoholisko dzērienu nodošanu nepilngadīgajam.

Policija aicina neatbalstīt alkohola iegādi nepilngadīgajiem un atgādina, ka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēta atbildība par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai. Par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz simt četrdesmit eiro.

Lasi vēl