Policija uziet pensionārus, kuri uzprikuši šaujamos, tos remontējuši un pārdevuši tālāk

Komentāri

Valsts policijai izdevies aizturēt trīs vīriešus aizdomās par šaujamieroču uzpirkšanu, remontēšanu un tālāku pārdošanu melnajā tirgū. No viņiem atsavināti arī ievērojami nelegālo ieroču krājumi. Visi vīrieši ir pensijas gados, viens no tiem ir bijušais militārists, bet divi pārējie – juvelieri. Visticamāk, ieroči tālāk pārdoti turīgām personām, jo juvelieri uz pistolēm veikuši individuālos gravējumus, kā arī tos izgreznojuši.

Kratīšanu laikā Ropažos, Bolderājā un Ķengaragā, policija uzgāja vairākus kaujas ieročus un munīciju. Iesaistot speciālo uzdevumu vienību Alfa, likumsargiem izdevās aizturēt trīs vīriešus, kas ieročus uzpirkuši, renovējuši un tirgojuši tālāk. Pensijas vecuma vīrieši – viens dzimis 1941. gadā, divi 1951. gadā –  darbojušies kopā jau ilgi. Viens no tiem padomju laikā bijis militārists, bet abi pārējie – juvelieri, kas ieročus izgreznojuši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pie viņiem atrastas astoņas bises, mazkalibra karabīne ar optisko tēmēkli, revolveri, pistoles, medību šautenes, kā arī granāta un pieci tās detonatori. Kopumā 17 nelegālie un 19 – legālie ieroči. Pēdējos gados šis ir viens lielākajiem ieroču izņemšanas gadījumiem Latvijā. Policija izmeklē, kam un cik lielā apjomā noziedzīgais grupējums pārdevis ieročus. Spriežot pēc tā, ka afērā iesaistīti juvelieri, pircēji varētu būt no turīgo iedzīvotāju vidus.

Piemēram, Makarova ieroča vidējā cena veikalos ir 125 eiro, bet šāda pistole melnajā tirgū maksā vismaz 750 eiro. Policija pieļauj, ka šie ieroči izmantoti citu noziegumu pastrādāšanā, bet aizturētajiem vīriešiem draud trīs gadu cietumsods.

Lasi vēl