Policija soda riteņbraucēju par kritienu no velosipēda

24 komentāri
Policija soda riteņbraucēju par kritienu no velosipēda
Foto: LETA

Zemgales policija par kritienu no velosipēda sodījusi riteņbraucēju Jāni, un viņš saņēmis administratīvā pārkāpuma protokolu. Riteņbraucēja jurists šādu policijas lēmumu sauc par brīnumu, bet policija ir nelokāma – kritiens ir pārkāpums un par to jāsaņem sods!

”Braucu uz darbu, uzbraucu uz šā celiņa, kur arī notika nelaimīgais kritiens,” neveiksmīgo dienu atceras Jānis. Viņš izsaucis neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas viņu nogādāja Jelgavas slimnīcā. Tur ārsti konstatējuši, ka Jānis kritiena dēļ ticis pie nopietnas gūžas un kājas traumas. Tādos gadījumos slimnīcas pārstāvji ziņo policijai. Ieradušies kārtības sargi un Jānis saņēmis administratīvā pārkāpuma protokolu un ticis sodīts. Vaicāts, vai traucējis kādu, vai bija lietojis alkoholu, Jānis ir noraidošs. ” To arī parādīja ekspertīze,” atklāj Jānis.

Jurists Māris Vaitekūns atklāj, ka 30 gadu jurista pieredzē viņš tādus brīnumu redz pirmo reizi. ”Cilvēks, kurš ir pakritis, viņam par to izraksta administratīvā pārkāpuma protokolu un sauc pie atbildības,” sašutumu neslēpj jurists.

Foto

Jelgavas policijas lēmumu Jānis un viņa aizstāvis Māris Vaitekūns pārsūdzējuši Zemgales reģiona pārvaldē, taču viņi Jelgavas kolēģu lēmumu atstājuši spēkā. ”Tātad ir ceļu satiksmes noteikumi, kuri nosaka, kā mums jāuzvedas uz ceļa. Nu, tie noteikumi nenosaka, ka mums jākrīt… Mums jāpiedalās satiksmē, neradot zaudējumus ne apkārtējiem, ne arī pašiem sev,” lēmuma pamatojumu skaidro Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes inspektors Aigars Tutiņš, ”ja tie ir radušies, ja kaut kas ir pārkāpts, tad par to ir jāsaņem sods.”

Bez Tabu: Ja gādās nokrist, tad jāsaņem sods?
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes inspektors Aigars Tutiņš: Es domāju, ka mums nav jāpieņem krišanas gadījums.

”Ja mēs saņemsim izsaukumu par ceļu satiksmes negadījumu, tad mēs rīkosimies atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem,” nelokāms savos uzskatos ir Aigars Tutiņš.

Savukārt Jānis atklāj, ka ar velosipēdu minies lēnu, taču ceļa posms, kur noticis negadījums, nav bijis nokaisīts, un uz tā bijis “melnais ledus”. ”Tā vietā, lai atrastu vainīgo personu, kas nenokaisīja minēto ceļa posmu, policijai ir vienkāršāk sastādīt protokolu šai te cietušai personai,” kritisks ir Māris Vaitekūns. “Visinteresantākais ir tas, ko tad Jānim inkriminē! Proti [cietušā pārstāvis citē – red.], Jāņa Kārkliņa situācijā konstatējams, ka zaudējumi nodarīti valsts instancēm. Tas vispār ir kaut kāds ārprāts!” pārsteigts par soda pamatojumu ir cietušā jurists.

Vairāk par absurdo policijas lēmumu skaties video!

Video

24 komentāri