Policija nespēj aizturēt vīrieša slepkavu

0 Komentāru
Policija nespēj aizturēt vīrieša slepkavu
Foto: ekrānšāviņš

Naktī uz 27. septembri Purvciemā notika traģisks notikums – tika nāvējoši tika sadurts 28 gadus vecais Vitālijs. Vīrietis, nenākot pie samaņas, pēc divām nedēļām slimnīcā mira. Savukārt policijai nav izdevies aizturēt iespējamo slepkavu, kaut gan tai bija tāda iespēja īsi pēc notikušā.

Kā stāsta nodurtā puiša tuva paziņa Inga, saviesīgā vakarā, kas bija veltīts par godu vienam no Vitālija draugiem, kas devās uz Angliju, nekas neliecināja par tā traģiskajām sekām. Puiši ap četriem rītā iznākuši uz ielas, lai pavadītu līdz taksometram savu draugu. Tajā brīdī blakus atradusies cita kompānija un ne no kā izveidojusies konfliktsituācija, kuras rezultātā Vitālijam tika sadurta artērija kājā. Viņš strauji noasiņoja.

Kā stāsta Inga, uzreiz tika izsaukta policija, kas pēc brīža ieradās notikuma vietā. Policijai tika uzrādīts dzīvoklis, kurā iemucis iespējamais slepkava. Taču policija vien pieklauvējusi pie durvīm. Tā kā neviens durvis nav atvēris, policija devusies prom. Un tikai pēc kāda brīža ieradās jau divas citas policijas ekipāžas, kas tikai pēc tam no minētā dzīvokļa izveda iespējamo slepkavu.

Valsts policijas Teikas iecirkņa priekšnieks Pauls Krūmiņš skaidro, ka, iespējams, pirmajai policijas ekipāžai nebija likumīga iemesla lauzt dzīvokļa durvis un kādu arestēt. Viņš norāda, – policija drīkst rīkoties tikai uz likumīga pamata, citādāk iestājas kriminālatbildība.

Viņš pratināšanā paskaidroja, ka Vitālijs viņam esot uzbrucis ar nazi. Pēc pratināšanas iespējamais slepkava pašlaik nav aizturēts, raisot nogalinātā Vitālija paziņu un tuvinieku vidū sašutumu.  Tomēr slepkava ir mainījis iespējamo dzīvesvietu, jo minētā Purvciema dzīvoklī, kur tika arestēts, vairs nav sastopams. P. Krūmiņš to skaidro ar dabisku piesardzību, jo pastāv iespēja, ka nogalinātā tuvinieki, atriebības vadīti, varētu organizēt linča tiesu. Viņš arī atzīst, ka Latvijas likumdošanas īpatnību dēļ tikai tiesa drīkst lemt par pirmstiesas apcietinājumu, kas iespējamiem noziedzniekiem dod iespēju palikt uz brīvām kājām.

0 Komentāru