Policija lūdz apsūdzēt izspiedēju grupu par 39 iespējamo pedofilu apkrāpšanu

0 Komentāru
Policija lūdz apsūdzēt izspiedēju grupu par 39 iespējamo pedofilu apkrāpšanu
Foto: LETA

Valsts policija (VP) lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret grupu par 39 iespējamo pedofilu apkrāpšanu. Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa paziņojumā presei norāda, ka Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki pabeiguši izmeklēšanu lietā par naudas izspiešanu no personām ar pedofilijas nosliecēm. 

Pēc izmeklētāju rīcībā esošās informācijas, grupa uz noziedzības ceļa stājusies pagājušā gada aprīlī un turpinājusi veikt noziegumus gandrīz pusotra gada garumā, kopā izspiežot aptuveni 20 000 eiro no 39 personām.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka upuri meklēti sociālajos tīklos, kur izveidots it kā nepilngadīgas meitenes profils. Viltus profilā ievietotā informācija liecinājusi, ka meitene vēloties nodibināt intīmas attiecības. Kad viltus profila īpašniecei izdevies nodibināt sakarus ar potenciālo upuri, sarunāta tikšanās, kas parasti notikusi nomaļās vietās. Tikšanās laikā vīriešus gan sagaidījis pārsteigums – nepilngadīgas meitenes vietā bijusi sieviete un vairāki vīrieši, kas viņu filmējuši.

Policija uzskata, ka šī grupa varētu būt iedvesmojusies no līdzīgiem gadījumiem Krievijā, kas pirms kāda laika izpelnījušies lielu popularitāti sociālajos tīklos. Atšķirība starp Latvijas un Krievijas gadījumiem bijusi tāda, ka Krievijā viss safilmētais materiāls vēlāk publicēts internetā, bet Latvijā izmantots, lai izspiestu naudu.

Valsts policija noskaidrojusi, ka kopā no 39 vīriešiem, kuri ieradās uz tikšanos, nelikumīgā veidā iegūti aptuveni 20 000 eiro. Izmeklētāju rīcībā ir informācija, ka noziegumu apmēri plānoti plašāki – personas vēlējušās iegūt vismaz 60 000 eiro.

Iespējams, grupa būtu turpinājusi savas pretlikumīgās darbības, taču vasaras beigās policija visus piecus aizdomās turētos – četrus vīriešus un vienu sievieti – aizturēja.

Aizturētā sieviete un trīs no aizturētajiem vīriešiem dzimuši 1988.gadā, bet atlikušais aizdomās turētais dzimis 1979.gadā. Agrāk neviens no viņiem policijas redzeslokā nav nonācis.

Oktobra sākumā izmeklēšana lietā pabeigta, un tā nosūtīta kriminālvajāšanas uzsākšanai uz prokuratūru. Policijā gan šobrīd turpinās pārbaudes, lai noskaidrotu arī citus noziegumus, kas netieši varētu būt saistīti ar šo lietu.

0 Komentāru