Policija atklājusi vērienīgu Eiropas fondu naudas izkrāpšanas gadījumu

Pievienot komentāru

Policija atklājusi vienu no pēdējos gados lielākajiem Eiropas fondu naudas izkrāpšanas gadījumiem. Solot pirkt kādu sarežģītu ražošanas iekārtu, kāds uzņēmums izmānījis vairāk nekā divus miljonus eiro no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras.

Neoficiāli zināms, ka izmeklēšana saistīta ar kādu uzņēmumu, kas netālu no Jēkabpils bija iecerējis no tuvējo cūku fermu mēsliem ražot karbamīdu. Šo vielu var izmantot gan kā lauku mēslojumu, gan dīzeļdzinēju radītā piesārņojuma absorbēšanai. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra projektam piešķīrusi divus miljonus eiro no Eiropas fondu naudas un plānots bija piešķirt vēl divus. Tomēr tad policistiem radās aizdomas, ka patiesībā uzņēmums neko neražo un tikai imitē darbību.

Ģirts Mundurs, VP RRP kriminālpolicijas priekšnieka vietnieks

Pamatā ir apzināti nepatiesu ziņu sniegšana LIAA. Tika veikta virkne fiktīvu darījumu, un varbūt, padziļināti neanalizējot šos darījumus, radās priekšstats, ka notiek komercdarbība un sasniegts noteikts apgrozījums uzņēmumā.

Pagaidām par aizdomās turēto atzīts viens cilvēks – uzņēmuma valdes loceklis. Tiesa viņu nesen arī apcietinājusi. Notiesāšanas gadījumā viņam draud 10 gadu cietumā. Izmeklētājiem tikmēr pārbauda vēl sešu cilvēku un uzņēmumu iespējamo iesaisti šajā shēmā. Tie ir gan no Latvijas, gan ārvalstīm, piemēram, Igaunijas un Dānijas. Izkrāptā Eiropas fondu nauda tikmēr jau nobēdzināta ārzonas banku kontos, un policija šobrīd cenšas to atgūt. Tas ir viens no lielākajiem šādiem gadījumiem pēdējos gados.

Lasi vēl