Komentāri
Policija atklāj, no kurām vietām velosipēdus ”fenderē” visvairāk
Foto: LETA

Velosezona rit pilnā sparā, un arvien vairāk iedzīvotāju vasaras mēnešos par savu tansportlīdzekli izvēlas divriteni. Tomēr, kaut arī velokultūra Latvijā attīstās, drošības jautājumi joprojām nereti paliek otrajā plānā. Valsts policija aicina velosipēdistus ievērot dažus priekšnoteikumus un pieskatīt savu braucamo, lai nenāktos iedzīvoties kādā nepatīkamā pārsteigumā.

Šogad Rīgā un tās apkaimē policija saņēmusi ziņas jau par vairāk nekā 420 velosipēdu zādzībām. Likuma sargiem maijā nācies fiksēt 143 velozādzības, bet jūnija mēneša sākumā galvaspilsētā reģistrētas jau 64 divriteņu zādzības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā skaidro Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins, zādzību pieaugums vasaras mēnešos nav nekas neierasts, jo vienkārši vairāk cilvēku izmanto velosipēdus. Kā galvenos riska faktorus viņš min velosipēdu atstāšanu kāpņutelpās, tā nepieslēgšanu vai arī ļoti nekvalitatīvus saslēgus.

Kāpņu telpas un ratiņu telpas daudzdzīvokļu mājās, kurās īpašnieki mēdz atstāt savus divriteņus, turklāt ļoti bieži arī nepieslēgtus, zaglim nesagādā nekādas pūles. Pat tad, ja divritenis tiek pieslēgts šādā vietā, tik un tā zagļi var, piemēram, nakts laikā darboties un nozagt riteni. Tādēļ nav ieteicams atstāt divriteni vietās, kur tas neatrodas redzeslokā un ir viegli pieejams arī zagļiem, norāda policijas pārstāvis.

Otrs bīstamais faktors, kas var beigties ar zādzību, ir divriteņi, kas tiek atstāti ielas malā nepieslēgti “uz īsu brīdi”. Pat atstājot divriteni uz pavisam īsu brīdi, Valsts policija atgādina, ka tas ir obligāti jāpieslēdz.

Vēl viena kļūda, ko pieļauj velosipēdu īpašnieki, ir to pieslēgšana ar nekvalitatīvām drošības trosītēm. Šādas trosītes pārkniebšana zaglim, kuram ir aprīkojums, aizņem ļoti neilgu laiku, līdz ar to divriteņa zādzību izdarīt ir ļoti viegli.

Policija rekomendē izmantot metāliskos velosaslēgus ar slēdzeni – šādi saslēgi no praktiskā viedokļa nav tik parocīgāki un ir dārgāki, taču darbojas gan kā labs preventīvais līdzeklis, lai atturētu zagli no šādi pieslēgta divriteņa zādzības, gan arī, protams, aizņems krietni ilgāku laiku, lai šādu saslēgu mēģinātu uzlauzt.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl