Policija atgādina, ka jāreģistrē agrāk iegādātie gāzes ieroči

0 Komentāru
Policija atgādina, ka jāreģistrē agrāk iegādātie gāzes ieroči
Foto: Paul Townsend /Flickr

Valsts policija atgādina, ka 31. decembrī noslēgsies pārejas periods, kura laikā policijā jāreģistrē gāzes ieroči, kas iegādāti pirms 2011. gada, informēja Valsts policija.

Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma pārejas noteikumi paredz, ka gāzes ieroči, kas iegādāti pirms 2011. gada, jāreģistrē līdz 31. decembrim, nododot iesniegumu Valsts policijai. Iesniegumā jānorāda savi personas dati, kā arī gāzes ieroča veids, marka, numurs, modelis un sērija.

Reģistrāciju var veikt arī elektroniski, izmantojot Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto pakalpojumu.

Gāzes ieroči, kas nav marķēti atbilstoši Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma prasībām, pirms to reģistrācijas jāiesniedz marķēšanai komersantam, kas saņēmis licenci ieroču remontam.

Likums paredz, ka fiziskai personai ir tiesības Latvijā iegādāties gāzes pistoli pie komersanta, no citas personas, veicot šā ieroča pārreģistrāciju, un ārvalstīs.

Par gāzes ieroča un tā munīcijas aprites noteikumu pārkāpšanu ir paredzēta administratīvā atbildība. Naudas sods fiziskajām personām ir no 35 līdz 350 eiro, konfiscējot ieroci, munīciju un šo priekšmetu sastāvdaļas vai bez konfiskācijas.

0 Komentāru