Policija aiztur divus vīriešus, kuri varētu būt saistīti ar bankomāta spridzināšanu Bolderājā

Pievienot komentāru
Policija aiztur divus vīriešus, kuri varētu būt saistīti ar bankomāta spridzināšanu Bolderājā
Foto: F64

Nedēļas nogalē Valsts policijas (VP) Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki aizturējuši divus iespējamos noziedzniekus saistībā ar sprādzienu Bolderājā. Viens no aizturētajiem agrāk tiesāts par zādzību lielā apmērā. Šobrīd abiem vīriešiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Šā gada 1. decembra rītā Bolderājā, Gaigalas ielā, nogranda sprādziens. Sprādzienā bojā gāja kāds 1982. gadā dzimis vīrietis, bet smagus ievainojumus guva 1985. gadā dzimis vīrietis. Par notikušo tika uzsākts kriminālprocess, un izmeklēšanu sāka VP Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki.

Notikuma vietā atrastie priekšmeti liecināja, ka, visticamāk, uzsprādzis gāzes balons. Apkopojot visu iegūto informāciju, tika izvirzīta galvenā versija par notikušo – vairāku personu grupa vēlējusies uzspridzināt 800 metru attālumā esošo bankomātu, taču kļūdas dēļ spridzināšanas ietaise detonējusies pirms laika.

Foto

VP Rīgas Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs vēsta, ka jau īsi pēc sprādziena, strādājot notikuma vietā, izmeklētājiem bija skaidrs, ka ar spridzināšanas ietaisi darbojušies vairāk nekā divi vīrieši. Bija pamatotas aizdomas, ka notikumā vietā bijušas četras personas.

“Mums bija zināms, ka pārējie divi vīrieši arī varētu būt guvuši traumas, taču tās nav bijušas tik nopietnas, lai nevarētu aizbēgt no notikuma vietas. Uzsākām apjomīgus meklēšanas pasākumus, iesaistījām arī kolēģus no citām VP struktūrvienībām,” stāsta Sozinovs.

Meklēšanas pasākumi vainagojās panākumiem 5. decembrī. Viens no aizdomās turētajiem tika notverts Rīgā, bet otrs tika aizturēts Daugavpilī. Abi vairākas dienas bija slapstījušies un mēģinājuši slēpties no policijas, bet tikai viens no viņiem šajā nolūkā bija pametis Rīgu. Labāku dāvanu par atklātu noziegumu par paveikto Valsts policijas dibināšanas gadadienā iedomāties ir grūti. Pateicos ikvienam darbiniekam, kas palīdzēja šos vīriešus notvert,” gandarīts par paveikto ir Andrejs Sozinovs.

Viens no aizturētajiem dzimis 1983. gadā, un viņš šogad ar nosacītu brīvības atņemšanu notiesāts par zādzību lielā apmērā. Otrs dzimis 1987. gadā, taču viņš nav iepriekš sodīts. Uzreiz pēc aizturēšanas abi vīrieši tika nodoti mediķiem, kas apkopa viņu brūces, taču ievainojumi nebija pārāk nopietni. Pirmdien, 7. decembrī, tiesa abiem vīriešiem pēc policijas lūguma piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Patlaban turpinās pirmstiesas izmeklēšana.