Policija aicina šoferus un gājējus būt gataviem rudens tumsai!

Komentāri
Policija aicina šoferus un gājējus būt gataviem rudens tumsai!
Valsts policija

“Sākoties rudenim, kļūst tumšāks un biežāk līst, tādēļ aicinām ceļu satiksmes dalībniekus pievērst lielāku uzmanību savai un līdzcilvēku drošībai uz ceļa,” vēsta Valsts policijas pārstāvji.

Kājāmgājējiem un velosipēdistiem īpaši jāparūpējas par savu redzamību, bet autovadītājiem jāpielāgojas rudens gadalaikam, izvēloties atbilstošu braukšanas manieri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laikā, kad kļūst tumšāks un biežāk līst, ceļu satiksmes dalībniekiem jākļūst īpaši uzmanīgiem un rūpīgi jādomā par savu un citu cilvēku drošību uz ceļa. Gājējiem un velosipēdistiem jāparūpējas par savu redzamību uz ceļa, lietojot apģērbu ar gaismu atstarojošiem elementiem. Būtiski atcerēties, ka arī apdzīvotās vietās un pilsētās, kur ir slikti apgaismoti ceļu posmi, atstarotāji būtiski palīdz autovadītājiem gājēju laikus pamanīt. Tomēr, aicinām arī gājējus pirms ielas šķērsošanas pārliecināties, vai autovadītājs jūs ir pamanījis.

Savukārt autovadītājus aicinām izvēlēties rudens laikapstākļiem atbilstošu braukšanas manieri, lai nepietiekamas redzamības apstākļos un slidenas brauktuves gadījumā laikus varētu nobremzēt. Tāpat būtiski ievērot drošu distanci, lai neparedzētas bremzēšanas vai akvaplanēšanas gadījumā neapdraudētu pārējos satiksmes dalībniekus.

Tuvojoties lietainākam laikam, svarīgi, lai autovadītāji ar īpašu rūpību pārbauda sava transportlīdzekļa tehnisko stāvokli – īpaši riepu nodilumu, apgaismes ierīces un logu tīrītājus. Sliktas redzamības apstākļos transportlīdzekļu vadītājiem var būt grūtības savlaicīgi pamanīt gājēju pat apgaismotās vietās, tādēļ būtiski novērst jebkādus redzamības apgrūtinājumus.

Pagājušajā rudenī laikā no 1. septembra līdz 30. novembrim ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudēja 20 gājēji, šā gada septembrī tie ir jau septiņi gājēji. Kopš gada sākuma vairāk nekā pieci tūkstoši kājāmgājēju pārvietojušies bez atstarojošiem elementiem, kas nozīmē, ka diennakts tumšajā laikā viņi reāli pakļāvuši sevi riskam, jo autovadītājam ”tumšo gājēju” laikus pamanīt ir ļoti grūti.

Lasi vēl