Policija aicina šoferus un gājējus būt gataviem rudens tumsai!

Komentāri
Policija aicina šoferus un gājējus būt gataviem rudens tumsai!
Valsts policija

“Sākoties rudenim, kļūst tumšāks un biežāk līst, tādēļ aicinām ceļu satiksmes dalībniekus pievērst lielāku uzmanību savai un līdzcilvēku drošībai uz ceļa,” vēsta Valsts policijas pārstāvji.

Kājāmgājējiem un velosipēdistiem īpaši jāparūpējas par savu redzamību, bet autovadītājiem jāpielāgojas rudens gadalaikam, izvēloties atbilstošu braukšanas manieri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laikā, kad kļūst tumšāks un biežāk līst, ceļu satiksmes dalībniekiem jākļūst īpaši uzmanīgiem un rūpīgi jādomā par savu un citu cilvēku drošību uz ceļa. Gājējiem un velosipēdistiem jāparūpējas par savu redzamību uz ceļa, lietojot apģērbu ar gaismu atstarojošiem elementiem. Būtiski atcerēties, ka arī apdzīvotās vietās un pilsētās, kur ir slikti apgaismoti ceļu posmi, atstarotāji būtiski palīdz autovadītājiem gājēju laikus pamanīt. Tomēr, aicinām arī gājējus pirms ielas šķērsošanas pārliecināties, vai autovadītājs jūs ir pamanījis.

Savukārt autovadītājus aicinām izvēlēties rudens laikapstākļiem atbilstošu braukšanas manieri, lai nepietiekamas redzamības apstākļos un slidenas brauktuves gadījumā laikus varētu nobremzēt. Tāpat būtiski ievērot drošu distanci, lai neparedzētas bremzēšanas vai akvaplanēšanas gadījumā neapdraudētu pārējos satiksmes dalībniekus.

Tuvojoties lietainākam laikam, svarīgi, lai autovadītāji ar īpašu rūpību pārbauda sava transportlīdzekļa tehnisko stāvokli – īpaši riepu nodilumu, apgaismes ierīces un logu tīrītājus. Sliktas redzamības apstākļos transportlīdzekļu vadītājiem var būt grūtības savlaicīgi pamanīt gājēju pat apgaismotās vietās, tādēļ būtiski novērst jebkādus redzamības apgrūtinājumus.

Pagājušajā rudenī laikā no 1. septembra līdz 30. novembrim ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudēja 20 gājēji, šā gada septembrī tie ir jau septiņi gājēji. Kopš gada sākuma vairāk nekā pieci tūkstoši kājāmgājēju pārvietojušies bez atstarojošiem elementiem, kas nozīmē, ka diennakts tumšajā laikā viņi reāli pakļāvuši sevi riskam, jo autovadītājam ”tumšo gājēju” laikus pamanīt ir ļoti grūti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl