Pirms gada notikušās avārijas izmeklēšana pārvērtusies komēdijā

0 Komentāru
Pirms gada notikušās avārijas izmeklēšana pārvērtusies komēdijā
FOTO: LETA

Pirms vairāk nekā gada notikušas avārijas izmeklēšana šodien pārvērtusies komēdijā. Mūsu nākamā stāsta varonis Rostislavs, kurš netālu no Stradiņu slimnīcas tika notriekts uz gājēju pārejas, tagad tiek uzskatīts nevis par cietušo, bet gan drīzāk par huligānu, kurš uzlecis braucošai mašīnai uz motora pārsega.

Rostislavs 2013. gada septembrī uz gājēju pārejas, pie kuras ar vīrieti Degpunktā komanda tiekas šodien, pakļuva zem Opel markas taksometra riteņiem. Strauji braucošais auto nepalaida gājēju, kurš nāca pāri ielai pie zaļās gaismas.

”Es nācu no darba, no Āgenskalna tirgus puses Mārupes un Liepājas ielu virzienā. Es šķērsoju ielu no tās puses, kur atrodas veikals Mego. Gāju pāri gājēju pārejai, bet no Liepājas ielas uz Mārupes ielu pa kreisi griezās taksometrs. Es nepaspēju aiziet līdz trotuāram, pietrūka tikai kāds metrs, kad es pagriezu galvu, ieraudzīju, ka man virsū lido mašīna, kura bija iebraukusi pretējā joslā. Tā rezultātā es saņēmu triecienu pa sāniem, kad uzlidoju uz motora pārsega. Otru sitienu sirds apvidū saņēmu nokrītot uz zemes,” stāsta vīrietis.

Tālāk viss noticis ātri, garām braukuši ceļu policisti un notikušo piefiksējuši. It kā viss vienkārši un loģiski, taču pirms Jaunā gada Rostislavs saņēmis atbildi no policijas izmeklētājiem, ka viņa lieta ir izbeigta, jo radušās šaubas par notikušā apstākļiem. Esot uzradušies divi liecinieki, kuri redzējuši, ka Rostislavs pats uzlec taksometram uz motora pārsega. Kāda sieviete vārdā Kristīne, kura esot negadījuma brīdī sēdējusi taksometrā, policijā sniedz sekojošu paskaidrojumu.

”Vadītājs uzreiz apstājās, nekāda uzbraukuma gājējam nebija, taču vīrietis strauji atspiedās pret automašīnu Opel Omega un sāka kliegt, mēģinot noraut no automašīnas stikla tīrītājus, pēc kā viņš apsēdās uz asfalta un sāka zvanīt pa telefonu, un draudēt vadītājam.”

Arī otrs liecinieks – vīrietis vārdā Ivo, kurš tobrīd braucis garām negadījuma vietai, liecībās norāda:
”…taksometram strauji priekšā izskrēja vīrietis un māja ar rokām, lai taksometrs apstājas. Taksometra vadītājs uzreiz apstājās. (…) Vīrietis uzvedās neadekvāti, viņš visu laiku kliedza un sita pa taksometru ar rokām un kājām, pēc kā viņš uzgūlās uz automašīnas motora pārsega.”

Rostislavs apgalvo, ka liecības ir safabricētas. Negadījuma brīdī viņš bijis skaidrā – to pierādījušas ekspertīzes, tad kāpēc, lai pie vesela saprāta esošs cilvēks lektu uz svešas automašīnas motora pārsega?

”Viņi veselu gadu vilka šo lietu garumā, es palūdzu pazīstamam juristam uzrakstīt iesniegumu ar jautājumu, kāpēc tā velkas lieta, bet rezultātā man atrakstīja papīru, ka es pats krustojumā esmu uzlecis mašīnai un viņi nesaskata pārkāpumu. Mašīnai, veicot kreiso vai labo pagriezienu, ir jāpalaiž gājējs,” stāsta cietušais.

Pēc šāda neviennozīmīga policistu lēmuma izbeigt krimināllietu, Rostislavs vērsies Autotransporta negadījumu izmeklēšanas prokuratūrā un šodien saņēmis atbildi, ka prokurors pieprasījis policistiem visus lietas materiālus un 30 dienu laikā sniegs informāciju par lietas tālāko virzību.
0 Komentāru