Pierādījumu trūkuma dēļ policija slēdz pirms trim gadiem pastrādātas slepkavības lietu

0 Komentāru
Pierādījumu trūkuma dēļ policija slēdz pirms trim gadiem pastrādātas slepkavības lietu
Foto: Flickr / Andreas Ohman

Pirms trim gadiem kādā mājā Rīgā, Ieriķu ielā, tika atrasts tolaik 39 gadus vecā Igora Fjodorova līķis ar plēves maisu galvā, kas kakla daļā notīts ar līmlenti. No vīrieša maka pazudusi nauda – aptuveni 200 latu, no kakla noņemta ķēdīte, bet no pirkstiem novilkti gredzeni. Policijā uzsāktā izmeklēšana ar aizdomām par slepkavību nonākusi strupceļā. Trīs gadu laikā slepkava nav notverts, kā arī nav zināms oficiāls Igora nāves cēlonis.

2012. gada septembra sākumā Tamāra kopā ar dēlu Igoru atlidojusi no Norvēģijas, kur vīrietis ārstējies no narkotiku atkarības. Jau pirmajā vakarā Igors devies satikt vecos Purvciema draugus, bet no rīta mājās nav pārnācis.

Vēlāk Tamārai vīrietis tomēr atbildējis un pateicis, ka tālruni viņai ienesīs, bet Igoru gan vairs nav redzējis. Pēc trim dienām, nojaušot ko nelabu, Tamāra pati gājusi meklēt dēlu, bet Sašas dzīvoklī neviens viņu nav ielaidis. Tālāk ceļš vedis uz Teikas policiju. Tur uzsākta izmeklēšana. Pēc mēneša bojāgājušais vīrietis atrasts tajā pašā dzīvoklī, kur pēdējo reizi atpūties. Līķis esot sācis smirdēt, kaimiņi, sajūtot smaku, saukuši policiju.

“Atvēra durvis, viņš gulēja dīvānā apsegts ar segu, galvā bija maiss, aptīts ar “skoču”. Kas tas tāds ir? Es vaicāju policistiem, vai tas ir normāli, ka galvā maiss, kas tad viņš pats būtu sev to uzvilcis? Gusevs esot teicis, ka mušas lidoja un viņi uzvilkuši galvā maisu,” teic nogalinātā dēla māte. Pēc līķa apskates secināts, ka Igors, visticamāk, pēc nāves arī apzagts.

Tamāra nenoliedz, ka viņas dēls agrāk bijis heroīna lietotājs, un pastāv versija, ka viņš pēc ilgstošas nelietošanas, atgriežoties Latvijā, pārdozējis. Ekspertīze gan narkotiku klātbūtni nav uzrādījusi.

“Lieta tiek slēgta, nav nekādu pierādījumu, nekas nav pierādīts. Bet tas, ka ir pants par neziņošanu par notikušo? Tas neesot pierādīts, viņš esot pateicis, ka nobijies. Atvainojiet, bet atrada ar maisu galvā, narkotiku asinīs nav bijis. Cilvēks esot nobijies! No kā viņš nobijās? Bet varbūt viņam kāds pateica priekšā, ka uz mēnesi jāpazūd, bet līķis sadalīsies. Protams, septembrī bija karstums atgriežoties, un tu neko nezini,” neizpratnē ir Tamāra.

Neskaidrību ap šo lietu ir ne mazums. Teikas iecirkņa kriminālpolicisti no komentāriem par izmeklēšanas gaitu atturas, jo lieta šobrīd nodota prokuratūrai, kur tiek veikta materiālu pārbaude, vai izmeklētāji izdarījuši visu, lai noziegumu atklātu, ja tāds vispār bijis. Iespējams, jau tuvāko nedēļu laikā lieta tiks nodota atpakaļ policistiem atkārtotai izmeklēšanai.

Skaties video:

0 Komentāru