26 komentāri
“Piedod mammu, bet es vairs neatgriezīšos…” Brīvprātīgie neatmet cerības atrast Aizkrauklē pazudušo jauno māmiņu
Foto: Bezvests.lv

“Piedod mammu, bet es vairs mājas neatgriezīšos, par daudz viss ir sakrājies. Tu tiešām biji pati labākā mamma pasaulē! Parūpējieties ar Edgaru, lūdzu, par dēliņu Markusu. Mīlu jūs,” šādu vēstījumu 2. decembrī īsziņā atstāja 19 gadus jaunā Samanta Monta Dreimane, kuru kopš tās dienas tuvinieki vairs nav redzējuši, tomēr cerības meiteni atrast nav atmestas.

19 gadus vecā Samanta Monta Dreimane pazuda Aizkrauklē 2015. gada 2. decembrī. Pēc tuvinieku stāstītā viņa šajā dienā izgāja no mājām aptuveni pulksten 14.30 un līdz šim brīdim nav atgriezusies. Pusstundu pēc iziešanas no mājām jaunā sieviete tuviniekiem nosūtījusi minēto īsziņu. Pēdējo reizi Samanta Monta Dreimane redzēta autobusa pieturā Aizkrauklē 2015. gada 2. decembrī aptuveni pulksten 15.00.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Samantas Montas dēliņš ir pavisam maziņš – kad mamma pazuda, viņam bija vien astoņi mēneši. “Lai atstātu tik mazu bērnu, nepieciešams ļoti nopietns iemesls. Kur šobrīd atrodas viņa gados jaunā mamma, nav nekādu ziņu,” raksta pazudušu cilvēku meklēšanas organizācijas BezVests.lv pārstāvji.

Samantai Montai līdzi bija mobilais tālrunis Samsung un mājas atslēga. Jaunā sieviete bija ģērbusies spilgti zilā dūnu mētelī, melnās biksēs, kājās viņai bija puszābaciņi ar papēdi. Mati tumši, līdz pleciem. Īpašas pazīmes – tetovējums uz kakla “sapņu ķērājs” un vēl viens uz rokas – kaķa ķepiņas.

Samantas Montas meklēšana vēl aizvien turpinās.

Meklē gan policija, gan brīvprātīgie

“Kad pazudušās jaunietes māte vērsās pēc palīdzības pie Bezvests.lv brīvprātīgajiem, policija viņu jau meklēja nepilnus divus mēnešus, taču – bez rezultātiem. Tūdaļ kā Samantas Montas mamma mūsu mājaslapā aizpildīja anketu, brīvprātīgo kustības Bezvests.lv vadītājs Aleksandrs Faminskis ķērās pie lietas,” vēsta ieraksts Bezvests.lv Facebook lapā.

Pazudusī meiteneSociālajos tīklos cilvēku meklēšanas organizācija publicēja sludinājumu, lūdzot atsaukties ikvienu, kas būtu varējis Samantu redzēt. “Bija vairāki zvani no iespējamajiem aculieciniekiem un līdzjutējiem, taču nebija nekādu konkrētu faktu, kas palīdzētu ieviest skaidrību. Tad Aleksandrs Faminskis un Jūlija Voroņina devās uz Aizkraukli, lai personīgi tiktos ar 19 gadus vecās Samantas Montas radiniekiem un tuviniekiem. Jauniete jau divus mēnešu nav devusi par sevi nekādas ziņas,” raksta Bezvests.lv.

Cilvēku meklēšanas organizācija devās arī uz Preiļiem, kur aptaujāja vietējos iedzīvotājus, iespējamos aculieciniekus. “Izdarīt secinājumus vēl ir pāragri, taču meklēšanas virziens iezīmējās. Tika nolemts 30. janvārī izbraukt meklēt. Īsi pirms tam Bezvests.lv brīvprātīgie ar sociālo tīklu starpniecību izziņoja pulcēšanos.

Saskaņā ar aculiecinieku teikto, pēdējo reizi Samanta Monta tika redzēta 2. decembrī pie veikala Metālists uz autoceļa A6, starp Aizkraukli un Koknesi.

Samantas Montas meklēšanā iesaistās cilvēki no vairākām pilsētām

Aicinājumam iesaistīties meklēšanā atsaucās arī vietējie Preiļu un Aizkraukles iedzīvotāji, bijušie Samantas Montas klasesbiedri. Pārējie atbrauca no Rīgas.

Foto: pazudušās jaunietes meklēšana

Brīvprātīgie sadalījās četrās grupās – katrā desmit cilvēki – lai ātrāk un efektīvāk pārbaudītu apkārtni. Meklēšana noslēdzās negatīvi – bezvēsts pazudušo Samantu Montu Dreimani šoreiz neatrada. “Bet, arī tas ir rezultāts! Iespējams, jauniete ir dzīva, vesela un, kaut kur atradusi pagaidu pajumti. Tas vieš cerību, lai gan no viņas pazušanas brīža pagājuši jau vairāk nekā divi mēneši…,” teikts Bezvests.lv mājaslapā.

Kopumā 2016. gada 30. janvārī dienas laikā brīvprātīgie nogāja vairāk nekā desmit kilometrus, pārmeklēja mežu, pārbaudīja pamestas mājas gar dzelzceļu, pārstaigāts Daugavas krasts veikala Metālists rajonā, visi apkārtējie nostūri, ceļmalu grāvji, stāsta Bezvests.lv vadītājs Aleksandrs Faminskis.

Viņš stāsta, ka tika pārmeklēti “visi aizdomīgie iecirkņi”. Meklēšana kopumā aizņēma aptuveni piecas stundas.

“Visiem liels paldies par piedalīšanos, par to, ka nebijāt vienaldzīgi un par jūsu cīņas sparu! Apstāties pie sasniegtā negrasāmies. Kad būs iespēja pārbaudīt Aizkraukles apkārtni no gaisa ar paraplānu, mēs to noteikti izdarīsim – saka Aleksandrs Faminiskis, piebilstot, ka lidojumam ar paraplānu virs meža vajadzīgs bezvējš, citādi pilots pakļauj sevi briesmām,” norāda cilvēku meklēšanas organizācijas pārstāvji.

TOP komentāri

 • ?
 • Kristine
  +5 +5 0

  Kristine

  Samanta!!! Ja tu redzi so ierakstu, NAC MAJAAS!!! Pietiek!!! Padoma par savu vislielako dargumu - savu delu!!! Ir gruti, saprotams, bet dzive viss kas notiek, tam ir japariet paari!! Ludzu esi gudra meitene, apdomajies un ej majas, tevi miil un gaida it ipasi tavs dels!!! Nebaidies ne no ka, tevi nenosodis un nelamas, visa Latvija uztraucas par tevi, nesplauj tiem cilvekiem virsu...luudzu meiteen nac majas!!!
 • Iily
  +5 +5 0

  Iily

  Mes nedzīvojam 19gadsimta, ja viņai bija līdzi mobilais telefons, kamdēļ netiek meklēta caur to? Mūsdienās ir tak daž ne dažādas iespējas.
  No valsti ir iespējams izbraukt jeb kurā brīdī un jeb kurā laika, kamdēļ jau nav sākta starptautiskā meklēšana? Pirms neilga laika lasiju par diviem jauniešiem kas pazuduši pirms nedēļas, viņiem jau tgd ir uzsākta starptautiskā meklēšana, kpc šeit nemēğināt? Mēğinat meklēt visos iespejamos veidos nenozīmē zaudēt, tas tikai parāda kad ir izmantoti visi iespejamie veidi ka atrast jauno mammiņu.
  Izturību pazudušas meitenes radiem un vislielakais atbalst delinam un meitenes mammai, ceru ka viss nokartosies.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl