Komentāri
Pieci slepkavas paslēpj līķi mežā netālu no Rīgas; policija atklāj vairāk detaļu
LETA

Rīgas Baložu iecirkņa policisti 18. janvārī Daugmales pagastā aizturēja 1973. gadā dzimušu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par kāda vīrieša noslepkavošanu personu grupā un ilgstoši bēguļojis.

Pārējie četri iespējamie līdzdalībnieki, kuri dzimuši 1966., 1968., 1983. un 1990. gadā, aizturēti jau agrāk, portālam Skaties.lv ziņo policijas pārstāvji. Ierosināts kriminālprocess par slepkavību pastiprinošos apstākļos. Izmeklēšana lietā turpinās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājušā gada 10. jūlijā kāds sēņotājs mežā pamanīja zaru kaudzē paslēptas cilvēka mirstīgās atliekas un par to paziņoja policijai.

Tika uzsākta izmeklēšana, kā rezultātā aizdomās par slepkavību Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija noskaidroja un kopā ar Speciālo uzdevumu bataljonu aizturēja četrus vīriešus. Piektais iespējamais līdzdalībnieks, kurš dzimis 1973. gadā, līdz šim bija meklēšanā.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, noziegums pastrādāts pagājušā gada 23. maijā Baldones novadā, kāda aizdomās turamā vīrieša dzīvesvietā. Seši vīrieši lietojuši alkoholu. Starp viņiem izcēlies konflikts, kura laikā viens no vīriešiem nogalināts. Pēc slepkavības pastrādāšanas līdzdalībnieki mirstīgās atliekas nogādājuši mežā, kur tās atradušās līdz pat jūlijam.
Slepkavības motīvs un visu piecu personu loma notikušajā tiek skaidrota izmeklēšanā.

Upurim noteikta dzīvesvieta nav bijusi. Savukārt visiem noziegumā iesaistītajiem vīriešiem, izņemot 1973. gadā dzimušo, ir pastāvīga dzīvesvieta un dzīvošanai piemēroti apstākļi. Visi aizdomās turamie jau iepriekš sodīti par smagu miesas bojājumu nodarīšanu un zādzībām.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un ja to pastrādājusi personu grupa. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Trīs no aizturētajiem vīriešiem šobrīd atrodas apcietinājumā, savukārt diviem no viņiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Lasi vēl