”Pieaugušie visu laiku strīdas un kaujas” – Rīgā no ”midzeņa” izņem mazu bērnu

Pievienot komentāru
”Pieaugušie visu laiku strīdas un kaujas” –  Rīgā no ”midzeņa” izņem mazu bērnu
FOTO: RPP

Sestdien, 23. jūlijā, Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Pļavniekos, kur norisinājās ģimenes konflikts.

Ierodoties notikuma vietā, kārtības sargi sastapa kaimiņieni, kura pastāstīja, ka blakus kaimiņi ilgstoši traucējot apkārtējiem iedzīvotājiem mieru, dzīvoklī atrodas arī mazs bērns.

Kārtības sargi devās uz norādīto dzīvoklī, kur sastaptās personas bija pamatīgi piedzērušās. No blakus istabas iznāca pirmsskolas vecuma zēns, kuram acīs bija asaras.

Bērns policijas darbiniecei pastāstīja, ka pieaugušie visu laiku strīdas un kaujas. Uz dzīvokļa grīdas atradās vairākas tukšas plastmasas pudeles, izsmēķi un cigaretes. Savukārt uz galda vairāki iesākti alkoholisko dzērienu iepakojumi un pusizdzertas glāzes. Visā dzīvoklī bija jūtama cigarešu dūmiem raksturīgā smaka. Kamēr tika veiktas visām notikumā iesaistītajām personām datu pārbaude, policijas klātbūtnē personas nekautrējoties turpināja konfliktēt. Bērna vecākiem veikta alkohola koncentrācijas pārbaude, konstatēts, ka bērna māte ir 2,50 promiļu reibumā, bet tēvs – 2,99 promiļu reibumā.

Apsekota dzīvesvieta, konstatēts, ka dzīvoklī nav piemēroti uzturēšanās apstākļi bērnam. Pieņemts lēmums šķirt puisēnu no ģimenes un nogādāt drošā vidē, krīzes centrā.

Četrām personām noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par dzīvesvietas nedeklarēšanu, kas tika konstatēts personas datu pārbaužu laikā.

Par notikušo informēta Bāriņtiesa, un lietas materiāli nosūtīti Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai.