Pie Ventas rumbas aiztur maluzvejniekus ar 40 000 eiro vērtu lomu

0 Komentāru
Pie Ventas rumbas aiztur maluzvejniekus ar 40 000 eiro vērtu lomu
Foto: LETA

Pagājušajā naktī ap plkst. 3.00 Kuldīgā pie Ventas rumbas Valsts policijas darbinieki sadarbībā ar Valsts vides dienestu aizturēja četrus vīriešus, kuri nodarbojās ar nelikumīgu rūpniecisko zveju lielos apmēros, radot zaudējumus zivju resursiem 40 890 eiro apmērā.

Kā informēja Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte, veicot informācijas pārbaudi par nelikumīgu zveju aizsargājamā dabas teritorijā, likumsargi pamanīja četrus maluzvejniekus, kuri jau bija nozvejojuši vairākus maisus ar zivīm. Policijas darbinieki lūdza maluzvejniekiem apstāties, taču vīrieši nepakļāvās policijas darbinieku prasībām, metās bēgt un paslēpās kādā garāžā Ventas krastā.

Neskatoties uz centieniem aizbēgt, likumsargi aizturēja četrus vīriešus – 1968. un 1970. gadā dzimušus vīriešus, kā arī divus 1969. un 1974. gadā dzimušus brāļus, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par līdzīgiem nodarījumiem.

Aizturēšanas vietā policisti konstatēja, ka nelikumīgi iegūtas 282 vimbas, nodarot zaudējumus zivju resursiem 40 890 eiro apmērā. Par to Kurzemes reģiona pārvaldē Kuldīgas iecirknī sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 110. panta par patvaļīgu zvejošanu. Pēc šā likuma panta var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

0 Komentāru