Pērn pusaudzim Latvijā par slepkavību piespriesti 11 gadi cietumā

Komentāri

Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem puse ieslodzīto ir notiesāti tieši par smagiem noziegumiem – izvarošanām un slepkavībām. Pagājušajā gadā vienam nepilngadīgajam par slepkavību piespriesti 11 gadi cietumā, ziņo raidījums 900 sekundes.

Teju visi iestādes audzēkņi šausminošos noziegumus pastrādājuši alkohola vai narkotiku atkarības dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apmēram pirms trim gadiem tolaik 15 gadus vecais Artūrs kopā ar pilngadīgu paziņu pastrādāja noziegumus, par kuriem abiem tiesa piemēroja vairāk nekā 10 gadus cietumā. Viņš stāsta: ”Sāku zagt un pastrādāt noziedzīgus nodarījumus, sāku no mazākiem, un pamazām uz lielākiem aizgāja. Esmu te par slepkavības mēģinājumu.”

Artūrs ir viens no 33 ieslodzītajiem, kuri sodu izcieš Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Iestādes priekšnieks Andris Pāže norāda, ka ieslodzīto skaits gadu no gada nemainās, tomēr arvien biežāk cietumā nonāk nepilngadīgie, kuri pastrādājuši ļoti smagus noziegumus.

Skaties foto!

A. Pāže stāsta, ka arvien vairāk noziegumu izdarīti apreibinošu vielu ietekmē vai arī lai dabūtu naudu šo vielu pirkšanai. Tas ir iemesls, kāpēc noziegumi kļūst nežēlīgāki – jaunieši tos paveic, atkarību dzīti.

Skaties video!

Lasi vēl