“Pēdējā mirklī ieraudzīju, ka blakus ir “ātrie”!” NMPD busiņa un vieglās automašīnas avārijā iesaistītā šofere stāsta par notikušo

4 komentāri

Trešdien, 17. aprīlī, Rīgā notikusi nopietna avārija, kurā iesaistīts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) busiņš. Negadījumā dažādas traumas guvuši četri cilvēki.

Avārija notikusi dažas minūtes pirms plkst. 13.00. Negadījumā, kas notika Aleksandra Čaka un Pērnavas ielas krustojumā, iesaistīta arī kāda vieglā automašīna.

Kā neoficiālā sarunā atklāj NMPD darbiniece, tobrīd mediķi traukušies uz kādu izsaukumu, kurā bija jānonāk pēc iespējas ātrāk, – kāds cilvēks atradies bezsamaņā un kavēties nedrīkstēja ne mirkli.

Šķērsojot krustojumu, citi auto ievērojuši operatīvo transportu, un busiņa šoferis piespiedis gāzi, lai šķērsotu krustojumu, kad pēkšņi ceļā parādījusies automašīna “Renault”. Spēcīgajā sadursmē cietuši visi trīs neatliekamās medicīniskās palīdzības busiņā sēdošie, kā arī vieglajā auto esošā sieviete – viņas braucamrīks saņēmis pamatīgu triecienu pa vadītāja pusi.

“Es nedzirdēju. Braucu pa Čaka ielu, man dega zaļā gaisma, es nebraucu lielā ātrumā. Tālāk neko vairs neatceros… Redzēju, ka visas mašīnas brauc, un arī es braucu. Es tikai pēdējā mirklī ieraudzīju, ka man blakus ir “ātrie”, bet es neko vairs nevarēju darīt,” par notikušo stāsta “Renault” vadītāja.

Vieglā automobiļa vadītāja no tālākas došanās uz slimnīcu atteikusies, taču visi trīs operatīvā dienesta darbinieki tālāk nogādāti pārbaudēm. Notikuma vietā sastaptā darbiniece gan min, ka neviens no kolēģiem nav smagi cietis.

Sadursmes vietā sastaptie likumsargi raidījumam “Degpunktā” atklāj, ka fiksēs redzamās pēdas un pieņems šoferu paskaidrojumus, taču vainīgais netiks noteikts uz vietas. Visi šīs lietas materiāli tālāk tiks nodoti izmeklētājiem.

Vienlaikus ar šo negadījumu arī otrpus Čaka ielai mirgojušas avārijas gaismas un rosījušies likumsargi, – tur ceļu nav sadalījis kāds kravas auto un “Volkswagen”. Šajā situācijā gan viss beidzies ar krietni vieglākām sekām un vien nedaudz apskrāpētiem auto.