Pēdējā laikā pieaug apzagto dzīvokļu skaits; pārliecinies, vai tavs mājoklis ir drošībā

Pievienot komentāru
Pēdējā laikā pieaug apzagto dzīvokļu skaits; pārliecinies, vai tavs mājoklis ir drošībā
FOTO: LETA

Saistībā ar to, ka pēdējā laikā pieaug zādzības no dzīvokļiem, policija vēlas atgādināt iedzīvotājiem primāros drošības pasākumus pret zādzībām no mājokļa.

Atceries!

  • neglabāt atslēgas svešām personām pieejamās vietās, piemēram, zem durvju tepiķiem, slēptuvēs” pie durvīm utt.;
  • parūpēties par izturīgām durvīm un drošākām slēdzenēm, labāk, ja tās būtu divas. Jāpārliecinās, ka durvju slēdzenes ir labā tehniskā stāvoklī;
  • aizejot no mājām, jāpārbauda, vai labi aizvērti logi un durvis;
  • atrodoties mājās, durvis jātur aizslēgtas;
  •  gadījumā, ja mājās tiek glabātas dārglietas, vērtspapīri, lielas naudas summas, tad būtu vērts aizdomāties par seifa iegādi;
  •  aizbraucot uz ilgstošāku laiku, uzticiet tuviem cilvēkiem vai labiem kaimiņiem pieskatīt jūsu īpašumu – periodiski apmeklēt dzīvokli un regulāri izņemt pastu. Dzīvokļa atslēgas jāuztic tikai ļoti tuviem, labi pazīstamiem cilvēkiem, par kuriem esat droši. Atstājiet viņiem sava mobilā tālruņa numuru.

Gadījumā, ja jūs redzat pie savām dzīvesvietām aizdomīgas personas vai zādzības mēģinājumu vai ja kāds mēģina uzlauzt svešu dzīvokli, nekavējoties zvaniet uz policiju pa tālruni: 110, jo, operatīvi reaģējot un laikus ierodoties notikuma vietā, policija var paspēt novērst iespējamo zādzību. Ja iedzīvotāji aktīvāk aizsargās savu īpašumu, painteresēsies, ko līdz šim neredzēta persona dara kāpņu telpā, retāk saskarsimies ar šādiem noziegumiem un padarīsim mūsu vidi daudz drošāku!

Dzīvesvietas drošības uzlabošana par 100% jūs nepasargā no zādzības, taču būtiski apgrūtina zagļa ”darbu” un palielina jūsu drošību. Sargiet sevi un savu īpašumu!