Pēcdzemdību depresija? Jauna māmiņa ar nedēļu vecu zīdaini Cēsīs nolec no klints

13 komentāri
Pēcdzemdību depresija? Jauna māmiņa ar nedēļu vecu zīdaini Cēsīs nolec no klints
Ekrānuzņēmums - Degpunktā

Traģēdija Cēsīs – jauna māmiņa nakts laikā, tuviniekiem nemanot, izlavījusies no mājām un paņēmusi līdzi savu septiņas dienas veco mazuli. Sieviete ar bērnu uz rokām ielēkusi dolomīta karjerā no vairākus metrus augstas klints. Sieviete pati izķepurojusies un ir dzīva, bet mazulis – miris.

Kad vietējie likumsargi saņēma ziņu par pazudušu sievieti, kura nakts laikā izgājusi no mājām ar septiņas dienas vecu bērnu uz rokām, viņi nekavējoties uzsāka meklēšanu un cerēja, ka nekas traks nav noticis, taču jau pēc brīža saņemts skarbs trieciens.

“Cēsu iecirknī vērsās radinieki ar iesniegumu, ka sieviete ar nedēļas vecu bērnu devusies nezināmā virzienā. [..] Tika noskaidrota sievietes atrašanās vieta, un nedaudz vēlāk – atrasts arī bērniņš,” raidījumam Degpunktā stāsta Valsts policijas pārstāve.

Foto

Degpunktā rīcībā ir oficiāli neapstiprināta informācija, ka cietusī sieviete jau vairākas reizes mēģinājusi izdarīt pašnāvību, taču tas viņai nav izdevies. Iespējams, viņas garīgās veselības stāvoklis pasliktinājies tieši pēc dzemdībām.

Policijā uzsākts kriminālprocess pēc nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību. Tālāk jau likumsargiem būs jāskaidro, vai tā bijusi tīša slepkavība un vai vispār nozieguma izdarīšanas brīdī sieviete bijusi pieskaitāma. Tiks veiktas vairākas ekspertīzes, tostarp būs nepieciešama psihiatrijas ekspertīze par viņas garīgās veselības stāvokli.

Video

13 komentāri