Komentāri
Pēc masveida avārijas aicina aizliegt velotreniņus uz šosejām
FOTO: LETA

Vai ir pareizi, ka jaunie velosportisti savas iemaņas trenē uz vienas šosejas ar miegainiem tālbraucējiem un neapdomīgiem jauniešiem? Šādu jautājumu sev šodien uzdod daudzas par satiksmes jomu atbildīgās amatpersonas.

Tikmēr izmeklēšanā atklātie fakti likuši policistiem būt neierasti bargiem – viņi negadījumu izraisījušo kravas automobiļa šoferi grib paturēt apcietinājumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jauni fakti par vakardienas traģisko veloavāriju uz Vidzemes šosejas turpina atklāties ļoti strauji. Izrādās, – kravas automobiļa vadītājs nevis nepamanījis, bet gan centies apbraukt pusaugu velosportistus.

Policija izlēmusi pret negadījuma izraisītāju vērsties neparasti bargi – Polijas kravas automobiļa vadītāju lūgs apcietināt.

Pēc neoficiālas informācijas, tas braucis kolonnā aiz cita lielgabarīta automobiļa, kas veiksmīgi pārkārtojies un apbraucis velosipēdistus.

Tomēr, kad viņš centies sekot piemēram, kravas automašīnas manevru iztraucējis kāds cits satiksmes dalībnieks, kas tobrīd braucis blakus joslā.

Tikmēr publiskajā telpā iekarsušas diskusijas, vai velosporta treniņi, jo īpaši tādi, kuros iesaistīti nepilngadīgie, drīkst notikt uz šosejām ar intensīvu satiksmi.

Tomēr citās iestādēs velosportistu padzīšanu no šosejām nesteidz atbalstīt. Piemēram, Ceļu satiksmes drošības direkcijā iemeslus īpaši ierobežot velosatiksmi notikušajā nesaskata. Ne jau velosipēdisti bija vainīgi notikušajā, turklāt arī ārvalstīs velotreniņi tiek rīkoti uz koplietošanas ceļiem.

Arī Valsts policijā aizrāda, ka nebūtu gudri pēc viena, kaut arī traģiska, notikuma kardināli mainīt likumus. Protams, varētu likumā stingrāk parūpēties, lai velobraucēji un viņus pavadošais auto ir vieglāk pamanāmi. Tāpat varētu apdomāt, vai šādās sportistu grupās nav jāaizliedz velosipēdistiem atpalikt aiz pavadošā automobiļa.

Jāatgādina, ka vakardienas avārijā vissmagāk cieta tieši puisis, kurš bija atpalicis aiz pavadošā auto, tādēļ pakļuva zem kravas automašīnas riteņiem. Ārsti viņu operēja visu dienu, līdz beidzot izdevās panākt, ka puiša veselības stāvoklis ir smags, bet stabils.

Kopā no aptuveni desmit negadījumā cietušajiem jauniešiem slimnīcā turpina ārstēties tikai divi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl