Pavērsiens bezvēsts pazudušā Kristiāna lietā – atklāj, ka kāds izdzēsis viņa Facebook profilu…

Pievienot komentāru
Pavērsiens bezvēsts pazudušā Kristiāna lietā – atklāj, ka kāds izdzēsis viņa Facebook profilu…
Foto: Ekrānuzņēmums

Mežciemā bezvēsts pazudušais jaunais puisis aizvien nav atrasts. Šodien cilvēki neatlaidīgi turpināja meklēšanas darbus, rūpīgi pārbaudot Gaiļezera dzelmi.

Jau vēstīts par organizācijas bezvests.lv rīkoto 20 gadus vecā Kristiāna Kārkliņa meklēšanu Gaiļezerā. Jaunietis pazuda 3. decembrī, ap 7.00 no rīta izgāja no mājām Mežciemā, lai dotos uz darbu. Puisis darbā tā arī nav ieradies, viņa telefons izslēgts, Facebook profils arī dzēsts vai deaktivizēts.

Tā kā Gaiļezera krastā izdevies atrast jaunieša somu, tika lemts, cik iespējams, pārmeklēt ūdenstilpi. Talkā ņemts arī suns, kurš spēj caur ūdeni saost mirušu cilvēku. Meklējumi bija neveiksmīgi. Suns neko nesaoda, taču izdevās atrast vēl šādas tādas jaunieša personīgās mantas.

Bezvests.lv brīvprātīgie izlēma nepadoties. Pirmdienu viņi sāka, uz Gaiļezeru aizvedot Latvijā ražotu robotu, kas ir palīgs cilvēku meklēšanā – robots dosies ūdenstilpē.

Foto

“Mēs izlēmām nolaist ūdenī robotu ar kameru un sonāru, lai izpētītu krasta daļu un paskatītos, vai zem ūdens nav kas interesants. Tas ir pēdējais šāds mūsu solis. Ja arī robots ūdenī neko neparādīs, tad nav vairs iespēju neko atrast šeit,” teic brīvprātīgais Aleksandrs.

Aleksandrs stāsta, ka robota sonārs ļauj redzēt lielākus objektus pat 100 metru rādiusā ap to, savukārt HD kamera jau pavisam precīzi ļauj saprast, ko robots ir atradis. Ja kaut ko ir izdevies atrast, tad ar manipulatora palīdzību to ir iespējams izvilkt krastā. Protams, ka Gaiļezers ir liels un šāda meklēšana prasa ne mazums laika, taču organizācijas bezvests.lv brīvprātīgie bija apņēmības pilni strādāt vismaz līdz tumsai.

Video