Komentāri
Pateicoties policijas sunim Silveram, atrasti divi aitas slepkavas
FOTO: Valsts policija

Pateicoties policijas sunim Silveram, kurš likumsargus aizveda uz četrus kilometrus tālu māju, Siguldas iecirkņa policisti uzgāja uz pēdām iespējamiem aitas zagļiem.

Naktī uz otrdienu Sējas novadā kādā sētā tika pastrādāts noziegums, proti, nezināmas personas bija nokāvušas aitu un aizvedušas to. Aitas īpašnieks vērsās Siguldas policijas iecirknī, kur pastāstīja par notikušo. Policisti uzsāka kriminālprocesu par zādzību, un uz notikuma vietu nekavējoties izbrauca operatīvā grupa un kinologs ar suni. Notikuma vietas apskates laikā tika noskaidrota vieta, kur aita nokauta, un atrastas tās vilkšanas pēdas, taču pēc neliela gabala tās vairs nebija saskatāmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neskatoties uz to, kinologa suns neatlaidīgi un mērķtiecīgi sekoja uzostajām pēdām, līdz policistus aizveda uz kādu četrus kilometrus tālāk esošas viensētas garāžu. Garāžā policisti atrada mopēdu, uz kura, iespējams, nokautā aita tika aizvesta no notikuma vietas.

Viensētā atradās māja, kurā policisti sastapa iespējamās vainīgās personas – 1988. gadā un 1981. gadā dzimušus vīriešus. Viens no vīriešiem jau iepriekš bijis tiesāts. Abi vīrieši atzina vainu pastrādātajā noziegumā.

Silvers ir sešus gadus vecs Beļģu aitu suns, kurš kopā ar savu saimnieku šā gada sākumā mainīja darbavietu no Rīgas Patruļpolicijas pārvaldes Kinologu nodaļas uz Siguldas iecirkni. Tur Silvera saimnieks pilda iecirkņa inspektora pienākumus, un viņa papildu pienākumi ir kinologa darbs. Silvers kopā ar saimnieku piedalās dažādos reidos, kas saistīti ar narkotiskajām vielām, nelegālo cigarešu un alkoholu nelikumīgu apriti. Tāpat abi kopā izbrauc uz noziegumu vietām, kā arī piedalās cilvēku meklēšanas pasākumos.

FOTO: Valsts policija

FOTO: Valsts policija

Lasi vēl